Cardano Ada için En İyi Senaryo Nedir?

Cardano Ada

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasadaki satışlar arttıktan sonra, kazançlar 1,40 doların üzerinde reddedilince Cardano ADA’nın gidişatı tam tersine döndü. Şu anda, yükselen üçgenin alt trend çizgisine doğru ilerleyen piyasa boğalarının, yukarı yönlü bir kırılma umutlarını sürdürmek için belirli seviyelerin üzerinde ki kayıpları durdurması gerekiyor. Bu yazının yazıldığı sırada, son 24 saatte %0,6lık marjinal bir düşüşle 1,31 dolardan işlem görüyordu.

Cardano Ada

Cardano Ada Günlük Grafiği

Cardano ADA grafiği

Ada’nın 22 Haziran’daki 0.96 dip seviyesinin ardından atlama yapması önemliydi ve %45’lik bir  artışı temsil eden 1.42 dolar seviyesinde zirve yapan bir ralliye yol açtı. Bununla birlikte, ayılar yükselen bir üçgen kopuşundan kaçındığı için daha fazla yükselişi reddetti. Şimdi kendi paterni içerisinde  işlem gören piyasa boğaların, yükseliş avantajını sürdürmek için 1.19- 1.25 dolar arasında ki kayıpları sürdürmesi gerekiyor.

İlginç bir şekilde, görünür hedefin kontrol noktası da yukarıda bahsedilen kanal içindedir. Bununla birlikte 1.19 doların altında bir kapanış, ADA’nın istikrara kavuşmadan önce 1 dolara doğru geri çekildiğini görmemize neden olabilir.

Cardona Ada’nın yön analizi

Göreceli Güç Endeksinin 50’nin üzerine çıkması reddedildi ve son bir kaç gün içinde yönünü düşüşe çevirdi. Bu durum, piyasadaki bazı zayıflıkların bir göstergesiydi. -DI kendini +DI’nin üzerinde koruduğu için yönlü hareket hala düşüş eğilimi gösteriyordu.

30’luk bir ADX okuması, piyasanın keskin hareketleri kaydetmeye yönelik olduğu anlamına geliyordu. Gerileyen düşüş momentumunu kaydeden Squezee Momentum Göstergesi’nde bir kaç pozitif geldi. Ada 1.19- 1.25 dolar arasında ki kayıpları sürdürürken bu momentumun başarısız olma durumunda, önümüzde ki hafta 1,40 doların üzerinde bir kırılma beklenebilir. Bu, daha önce de bahsedilen %30’luk bir fiyat rallisinin kapılarını açacaktır.

Sonuç

ADA yükselen üçgenin üzerine çıkamadı, ancak henüz umutlar tükenmiş değil. ADA, 1.19- 1.25 dolar arasında gelen kayıpları yumuşatırsa, yükseliş anlatısı hala aktif olacaktır. İndikatörler biraz daha olumsuzluğa işaret etti, ancak düşüş momentumu azalıyor gibi görünüyordu.

 

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook