Grayscale Cardano (ADA)’yı Portföyüne Ekledi!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dev yatırım şirketi Grayscale, sermaye fonuna ADA Cardano’yu ekledi! Böylelikle ADA da artık Grayscale bünyesinde kurumsal kapılara daha kolay yolcu olabilecek. İşte detaylar…

Cardano ADA’nın Sektörel Önemi Artıyor!

Grayscale ADA'yı Portföyüne Ekledi
Grayscale ADA’yı Portföyüne Ekledi

Yatırım şirketi ADA’nın fondaki diğer kripto para birimleri olan Ethereum ve Bitcoin’den sonra gelen en büyük yeri kaplayacağı ve büyük önem arz ettiğini bildirdi.  Fonun en büyük kısmını %67.47 ile Bitcoin oluştururken hemen ardından %25,39 ile Ethereum oluşturuyor. ADA ise bu fonda %4,26’lık bir yer kaplıyor. Bitcoin Cash %1,3 Lite coin %0,99 ve chainlink ise %0,86 yer kaplıyor. Bu verilere göre Bitcoin ve Ethereum’un hemen ardından ADA’nın gelmesi gelecek vadeden bir proje olduğunu ortaya koyuyor.

Cardano ADA Fonunun Amacı!

ADA Cardano
ADA Cardano

Dev yatırım şirketi bu fonun amacının en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimlerinin yatırımcılar tarafından daha çok tanınması ve daha büyük kitlelere ulaşması olabileceğini aktarıyor. Fon kripto para ekleme çıkarma işlemini her 3 ayda bir değerlendirirken, paylaştıkları ağırlıkları günlük olarak ele alır ve değerlendirir.  Kripto odaklı bir yatırım şirketi olan Grayscale atmış olduğu bu adım ile piyasada olumlu bir haber olarak yer almıştır. ADA yatırımcıları ise bu olumlu haberden gayet memnunlar. Bunun yanı sıra ADA’nın fiyat hareketine ilerleyen dönemlerde pozitif etkileri olacağını düşünüyorlar.

Bu yazının yazıldığı tarih itibari ile haberin çıkmasının hemen ardından 2.07.2021 ADA, iki saat içerisinde %7’ye varan bir yükseliş yaşadı. Yatırımcıya güven veren bir haber olduğundan dolayı insanların önümüzde ki günler de ADA coine yönelmesi beklenebilir. ADA an itibari ile 1.35 dolar seviyesinden işlem görmekte. Haberin ortaya çıkmasından önce 1.29 seviyelerinde olan ADA haber etkisi ile 1.38 dolar seviyelerine kadar ulaştı.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook