Diğer

  Boğa Tuzağı Nedir?

  Boğa Tuzağı Nedir?

  Boğa tuzağı, düşen piyasalarda meydana gelen ve yatırımcıların aklını karıştırarak alım yapmasına neden olan bir sinyaldir. Bu noktada yatırımcılar bir yatay direnç kırılımını veya düşen trend kırılımını inandırıcı bularak alım yaparlar.

  Fakat bu kırılımlar sahte kırılım olarak kalır ve fiyat düşmeye devam eder. Piyasa yapıcıların küçük yatırımcıları kandırarak alım yapmasına neden olmalarının sebebi düşüş hareketinin devamı için gerekli likiditeyi sağlamaktır. Bu nedenle boğa tuzağından sonra gelen düşüş hareketleri sert olur.

  Boğa Tuzağı Nasıl Anlaşılır?

  Aşağıdaki örnekte de göreceğiniz üzere, bir direnç kırılımı esnasında hemen alım yapmamak gerekmektedir. Çünkü bu kırılımın sahte bir kırılım olması muhtemeldir, yani fiyat direnç bölgesi üzerine fitil atıp geri çekilebilir. İşte bu bir boğa tuzağıdır.

  Eğer bu noktada boğa tuzağından kaçınmak istiyorsanız duygularınıza hakim olmalısınız. Yani en azından grafiği incelediğiniz zaman diliminde direnç bölgesi üzerinde kapanış beklemelisiniz. Böylece bir boğa tuzağını fark eder ve işleme girmezsiniz. (Bknz: Ayı Tuzağı Nedir?

  Boga Tuzagi 18.06

  Boğa Tuzağından Kaçış Var Mı?

  Bir direnç kırılımının ardından bu kırılım ile ilgili teyitler arayarak boğa tuzağından kaçınmak mümkündür. Yani bir direnç kırılımının gerçekçi olması için ortalama üzerinde bir alış hacmi gerekmektedir. Buna ek olarak kırılımı sağlayan mum fiziksel olarak hacimli mum olmalıdır.

  Örneğin bir doji mumu genellikle dönüş mumu olarak değerlendirilir. Bu nedenle doji mumu ile gelen direnç kırılımları yüksek ihtimalle bir boğa tuzağıdır. Ancak tüm bu önlemlere rağmen işleme dahil olursanız zarar kes (stop loss) emirlerini aktif ederek bakiyenizi zarardan koruyabilirsiniz.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Son Tarih Ağustos 2024 Olarak Belirlendi: Terraform Labs’ın İflas Başvurusu LUNC Fiyatlarını Artırabilir

  Terraform Labs, LUNC fiyatının potansiyel etkileri üzerine tartışmalar başlatarak...

  Kraken, Mt. Gox Bitcoin (BTC) Fonlarını 7 ila 14 Gün İçinde Dağıtacak

  Kripto para piyasası, Mt. Gox temsilcisinin Bitcoin (BTC) fonlarının...

  Mt. Gox Bitcoin Transferleri Keskin Fiyat Düşüşü ve 210 Milyon Dolarlık Likidasyona Neden Oldu

  Kripto para piyasası, yakın zamanda iflas eden Mt. Gox...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Efsanevi Kripto Para Öncüsü Hal Finney Kimdir? Bitcoin, Hal Finney ve Satoshi İlişkisi

  Hal Finney, Bitcoin ve kripto para teknolojisinin öncüsü olarak tanınır. Bu makale, Finney'in yaşamı, kariyeri ve Bitcoin'e katkılarına dair detaylı bir bakış sunuyor.

  GOMDori Nedir ve GOMD Nasıl Satın Alınır?

  GOMDori (GOMD), benzersiz ekonomik modeli ile küresel e-ticarette bir dönüşüm yaratan çığır açan bir kripto para projesini keşfedin, kullanıcıların satın alma ve satış işlemlerinden ödül almasını sağlar.

  Stokastik Osilatör Nedir? Nasıl Çalışır? Örneklerle Anlatım

  Stokastik osilatör, finansal analizde kullanılan bir göstergedir ve teknik analizin bir parçasıdır. Genellikle bir varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumlarını belirlemek için kullanılır.