BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi

BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi

Güncellenme Tarihi

BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi : Popüler kripto para türevleri ticaret platformu BitMEX, son kripto piyasası çöküşünden sonra karşı karşıya kaldığı eleştirilerin ardından bir blog yazısı yayımladı. Önde gelen borsadan yapılan açıklamada sigorta fonunun işlevlerinden söz edlidi.

BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi ! Büyük Bitcoin Düşüşü

12-13 Mart tarihlerinde 7 bin 100 dolardan 4 bin dolara bitcoin düşüşü sırasında yardımcı olmamaları nedeniyle eleştirilen türev borsası, sigorta fonu ile ilgili soruları yanıtladı.

BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi : Datamish’in verilerine göre fiyat çöküşü, 1,6 milyar doların üzerinde kripto paranın tasfiyesine yol açtı. Bu arada kripto para borsası BitMEX’in sigorta fonu da 34 bin 670 BTC’ye (yani 224 milyon dolar) yükseldi. Borsa, sigorta fonunun, kârlı tüccarların pozisyonlarının silinmesini önlemek için son derece değişken dönemlerde “son savunma hattı” olarak hareket ettiğini duyurdu.

BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi
BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi Temsili Görsel

Sigorta fonu, BitMEX , işletme maliyetlerini kapsamaz veya BitMEX kârlarına katkıda bulunmaz. Negatif hesap bakiyesi olan yatırımcılardan ödeme talep etmez.Piyasaları kasıtlı olarak veya başka şekilde etkilemek için kullanılmaz.

Kripto para borsası BitMEX, bu ayın başlarında meydana gelen çöküş sırasında ADL’nin tamamen engellendiğini de belirtti. Türev işlem platformuna göre sigorta fonunun “gün içi şokları kaldırabilecek kadar büyük” olması büyük önem arz ediyor.

Blog yazısı ayrıca “kripto ekosistemindeki başka hiçbir fonun böyle bir olaydan sağ çıkacak boyutta olmadığını” iddia ederek, diğer platformlarda “büyük kayıp-kurtarma olaylarına” yol açabileceğini belirtti.

BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi
Kripto Para Borsası BitMEX Temsili Bitcoin Düşüş Görseli

BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi : Kripto Para Piyasalarında Short Yasağı

Kripto para borsası BitMEX’teki çöküş sonrası borsalardaki short pozisyonlar yasaklansın mı? Kripto borsalarında short yasağının etkisi, ne kadar pratik olacağına bağlı. Çeşitli boyutlarda çok sayıda borsa bulunan kripto endüstrisinin yapısı göz önüne alındığında, bir dizi kuralı koordine etmek neredeyse imkansız olacak.

Short yapma, kripto varlıkları üzerinde sağlıklı düşüş baskısı oluşturur. Yasaklanması, aşırı volatiliteli dönemlerinde kısa süreli sorunları hafifletebilir, ancak endüstrinin uzun vadede olgunlaşma yeteneğini neredeyse kesin olarak etkiler.

BitMEX Bitcoin Ölüm Dalışına Cevap Verdi
Kripto para borsası BitMEX :Bitcoin Düşüş Görseli

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!