Bitcoin'e Rakip Microsoft'tan Geliyor

Google Trends’e Göre Bitcoin Satın Almak İsteyenler Bir Hayli Artmış Durumda

Güncellenme Tarihi

Bitcoin Satın Al – Coronavirüs salgınana maruz kaldıktan sonra dünyanın dört bir yanında evden çalışan, sosyal mesafesini koruyan ve kendi kendini karantina altına alan birçok insan , kripto para birimleri hakkında sürekli artan sayıda çevrimiçi arama gerçekleştirdi.

Çin tabanlı arama motoru Baidu, “Bitcoin” (BTC) aramalarında önemli bir sıçrama olduğunu gösterdi. Veri endeksine göre, BTC aramaları son otuz gün içinde yüzde 183 oranında artış kaydetti. Özellikle mobil cihazlarda kripto para hakkında bilgi arayanların sayısının arttığı gözlemleniyor.

Piyasaya artan bu ilgi, küresel ekonomik çöküşün ardından bankalara karşı alternatif olan kripto para birimlerinin değerlerindeki artışla açıklanabilir.

Google’da Bitcoin Satın Al Aramaları Artış Kaydediyor

Google’a Çin’de erişim olmadığı için, Baidu en popüler arama motorlarından biri konumunda. Yine de, kripto para piyasasına artan ilgi yalnızca Çin merkezli olmamakta.

Bitcoin satın al
Bitcoin Satın Al – Sat Google Trends Grafiği

ABD’de Google üzerinden yapılan BTC aramaları son 30 günün en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, kripto para biriminin son yedi yılda yaşadığı en büyük günlük düşüşün yaşandığı ve 1 milyar doların üzerinde uzun pozisyonun likiditeye çevrildiği gün itibari ile gerçekleşti.

Bitcoin Satın Al Aramalarında Yaşanan Artış Neyin Habercisi

Dünya nüfusunun büyük kısmı şu an her zamankinden daha fazla evden çevrimiçi arama yaptığından, bu insanların Bitcoin’e ilgi duyması şaşırtıcı değil. Ancak, kripto para birimini satın almaya ilişkin arama sonuçlarının sayısı, satmak isteyenlerden çok daha yüksekte.

bitcoin fiyat tarihi

Büyük şehirlerdeki birçok insana evlerinden çıkmama tavsiyesi yapılması ve bazı kişilerin artık işe gitmemeye başlamaları nedeniyle oluşan bu veriler alışılmadık bir durum. Bitcoin yatırımcılarının günlük harcamalarını karşılamak için varlıklarının en azından bir kısmını nakde dönüştürmeleri gerekebilir, ancak çoğu kişi daha fazla satın almak istiyor.

Fiyat teknik açıdan incelendiğinde yaşanması gereken düşüşün yaşanmaması ancak bu şekilde açıklanabilir. Alım yaparken kişilerin birim hakkında hangi emri verdiğine de bakılması ticaret yaparken piyasanın nasıl hareket edeceğini göstermektedir.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!