Ana SayfaHaberBitcoin'in 20.000 Dolar'a Düşüşünü Değerlendirme ve Altcoin'lerin Bunun Üzerine Tepkisi

Bitcoin’in 20.000 Dolar’a Düşüşünü Değerlendirme ve Altcoin’lerin Bunun Üzerine Tepkisi

-

  • Bitcoin’in fiyatı, beş haftadan fazla süredir ilk kez 20.000 dolar bölgesine düştü.
  • BTC’nin fiyatındaki düşüş, son 24 saatte yaklaşık 300 milyon dolarlık likidasyona sebebiyet verdi

Şimdiye kadar, Bitcoin [BTC] ve kripto para piyasası Mart ayında zorlu bir süreçten geçti. Bitcoin ve diğer alternatif koinlerin fiyatı son 24 saatte önemli ölçüde düştü. Bitcoin’in fiyat düşüşünün bu alternatif kripto para birimlerine ne kadar etkisi olduğu analiz edilecektir.

Tüm bunlar Bitcoin (BTC) ile başladı

12 saatlik zaman aralığını gösteren fiyat aralığı aracı, Bitcoin (BTC)’nin 6 Mart’taki düşüşünden bu yana değerinden yaklaşık %11’lik bir kayıp yaşadığını gösterdi. Bu yazının yazıldığı anda, yaklaşık 20.000 dolar seviyesinde işlem görmekteydi. Ocak ayında başlayan yükselişinden bu yana, mevcut fiyat aralığı en düşük seviyesidir.

Bitcoin (BTC) 12 saatlik fiyat hareketi

Kaynak: TradingView

Aynı zaman aralığında, BTC’nin üç ayın üzerinde bir süredir aşırı satım bölgesine girdiğini de görmek mümkündü. Yazının yazıldığı anda, Göreceli Güç Endeksi (RSI) çizgisi 30’un altındaydı. RSI çizgisinin konumu, kral koinin güçlü bir boğa eğiliminin olduğunu gösteriyordu. Fiyat daha da düşebilir, ancak RSI çizgisinin konumuyla bir düzeltme sonunda olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Ethereum (ETH) Bu Hafta Sert Satışlar Yiyebilir İşte Sebebi!

Bitcoin fiyat düşüşü uzun pozisyonları liq ediyor!

Bitcoin (BTC) fiyatının son 24 saatteki düşüşü tüm kripto para piyasasını etkiledi. Coinglass’a göre, Bitcoin ve alternatif koinlerin değerindeki düşüş, kripto para tüccarlarına yaklaşık 320 milyon dolarlık sıvılaştırma nedeniyle zarar etti. Son 24 saatte sıvılaştırılan ticari pozisyonların yaklaşık 282 milyon doları, yükselen fiyatlar üzerine bahis oynayan uzun pozisyonlardı. Ayrıca, Bitcoin yatırımcıları sıvılaştırmalarda en çok para kaybetti, bunu Ethereum yatırımcıları takip etti.

Bitcoin alts 24 saatlik sıvılaştırma

Kaynak: Coinglass

Küresel kripto piyasa değeri düşüyor

Küresel kripto piyasa değeri de BTC ve alternatif koinlerin fiyatlarının düşmesinden dolayı düşmüştür. CoinMarketCap verilerine göre, 1 trilyon seviyesinden düştü. Grafikte 8 Mart’ta belirgin bir düşüş gözlemlenebilirken, 9 Mart’ta daha belirgin bir düşüş gözlemlendi. Yazının yazıldığı anda, piyasa değeri 9 Mart’taki 994 milyar dolardan 923 milyar dolara geriledi. Küresel kripto piyasa değeri

Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap’e göre, Ethereum son 24 saatte yaklaşık %8’lik bir değer kaybı yaşadı. Son 7 günde değerinin yaklaşık %10’u silindi. Ayrıca, Solana (SOL) son 24 saatte yaklaşık %8 ve son 7 günde yaklaşık %19 düştü. CoinMarketCap’teki altcoinlere bakıldığında, BTC ile son 24 saatte bir darbe aldıkları görüldü.

Buraya nasıl geldik?

Bitcoin ve alts’in fiyatlarındaki son düşüşün nedenleri farklı faktörlerden kaynaklanmış olabilir. Bir olası katkıda bulunan, kripto para işletmelerini servis eden önemli bir ABD bankası olan Silvergate Bank’ın gönüllü olarak sıvılaştırıldığı 8 Mart raporu olabilir. 9 Mart’ta yayınlanan ek bütçe açıklamasında, Biden bütçe önerisiyle ABD’deki madencilik faaliyetlerini azaltmaya çalışan kripto madencilerinin elektrik fiyatları üzerinden %30’luk bir vergi ödemek zorunda kalabilecekleri de açıklandı.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler