Ana SayfaKripto Para AnalizleriEthereum (ETH) Bu Hafta Sert Satışlar Yiyebilir İşte Sebebi!

Ethereum (ETH) Bu Hafta Sert Satışlar Yiyebilir İşte Sebebi!

-

  • Voyager’ın varlıklarını likidasyonu nedeniyle, ETH daha fazla satış baskısına maruz kalabilir.
  • Ayı piyasa koşullarının hakim olduğu durumda, uzun pozisyonlar kısa pozisyonlara kaymaktadır.

Ethereum (ETH) Fiyatlarını Büyük Satış Baskıları Bekliyor Olabilir!

2022’nin kripto düşüşünün hayaleti hala uzaklaştırılmadı. Voyager’ın üzüntüsüne neden olan bir dizi piyasa olayının ardından iflas başvurusunda bulunan şirketin, kredi sahiplerini ödemek için likidasyon işlemleri başlatmasıyla birlikte, ETH için büyük bir satış baskısı olabilir.

Kripto araştırma şirketi Arkham, Voyager’ın on-chain varlıklarını likidasyon işlemlerine başladığını doğruladı. Şirketin adreslerinde yaklaşık 100.000 ETH’nin bulunduğu ilk veriler ortaya çıktı. Bu miktar, kredi sahiplerini ödemek için likidasyon edilecek.

Voyager, zincir üzerindeki varlıklarını tasfiye etme sürecindedir.

Günlük olarak Wintermute ve Coinbase adreslerine 7-8 haneli kripto gönderiyorlar. Likidasyon edilecek Ethereum (ETH) miktarının değeri 150 milyon dolardan fazla. Rapor ayrıca, fonların Coinbase ve Wintermute adreslerine gönderileceğini de ortaya koydu.

Bu likidasyonlar, birkaç gün içinde büyük bir satış baskısına dönüşebilir. Böyle bir sonuç, 1.500 doların altına daha derin bir ayı hareketine neden olabilir. ETH ayıları, 2 Şubat zirvesinden basın zamanı fiyatı olan 1.527 dolara kadar, fiyatı yaklaşık %12 oranında düşürdü. Ancak, Voyager likidasyonları, alıcı tüccarlar için tek ayı kaygısı değildir.

ETH price action

Kaynak: TradingView

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Senato’ya yaptığı bir mülakat sırasında beklentileri yeniden ateşlemesiyle, alıcı beklentileri son birkaç hafta içinde karartıldı. O, FED’in enflasyonu daha iyi bir şekilde karşılamak için faiz oranlarını artırmaya mecburdur.

İlginizi Çekebilir: BTC Fiyat Tahmini: Bitcoin Fiyatı Bu Ay Nereye Gidecek? 25k-18k

Ethereum türev tüccarları avantajdan yararlanıyor mu?

Yukarıda belirtilen sorunlar merkeze alındığında, kısa pozisyonlu tüccarlar avantajdan yararlanmak isteyecekler. Bunu çeşitli metrikler, özellikle de vadeli tahmini kaldıraç oranı aracılığıyla gösteriyor. Son iki hafta içinde fiyatlar düşerken, son iki günde özellikle kaldıraç oranı artmıştır. ETH Futures estimated leverage ratio

Kaynak: Glassnode

Açık ilgi metriği bu hafta ve özellikle son iki günde artmaktadır. Muhtemelen kısa pozisyonlar için talebin olduğu bir işaret.

ETH open interest, long and short liquidations

Kaynak: CryptoQuant

Diğer önemli bir gözlem ise, yatırımcıların uzun pozisyonlardan kısa pozisyonlara kaydığıdır. Uzun pozisyonların likidasyon metriği, ayı piyasa koşullarının etkisiyle likidasyonlarda bir düşüş gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Bloomberg Emtia Stratejisti, GBTC Davasının Bitcoin (BTC) İçin Bir Kilometretaşı Olacağını İddia Ediyor

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler