Bitcoin Yükseliş Hareketinin Devamı İçin Bu Seviyeyi Kırmalı!

Photo by André François McKenzie

Bitcoin Tekrar 17K Bölgesinde!

Bitcoin gün içerisinde %3.94 yükselerek 17 Bin dolar seviyelerine kadar yükseliş hareketi gözlemlendi. Yazı sırasında 16.800$ seviyelerinden işlem gören Bitcoin, son 24 saatlik hacmi $24,878,804,35 dolarlık hacmi bulunuyor.

Bitcoin Fiyat Analizi! Destek ve Dirençler!

Bitcoin tarafından alınan verilere göre, yatırımcılar bitcoin’in fiyatını yukarı yönlü devam ettirmek istiyor. Fiyatın bu bölgelerde kalması halinde bitcoin için 18K dolar bölgeleri hayal değil. Bitcoin için önemli destek bölgelerini incelediğimizde, ilk önemli destek bölgemiz 16.300$ bölgesinde bulunuyor. 2nci bitcoin destek bölgemiz 16.042$ bölgesi olarak takip edebiliriz.

Fiyatın bu bölgeler üzerinde kalması halinde bitcoin yükseliş hareketini 18K dolar seviyesine kadar devam ettireceğini düşünülüyor. Analistler, bitcoin için aylık kırılım bölgesi olan 17.500$ seviyesinin üzerinde mum kapanışı beklentisi içerisinde.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Coinglass’tan alınan verilere göre, bu yazının yazıldığı sırada BTC/USD, Kasım ayı için yaklaşık %17,5 düştü. Bitcoin’in Kasım ayı satış mumunu geri çevirmek isteyebilir mi?

Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi?

Binance Borsasının CEO’su CZ’nin, FTX olaylarından etkilenen yatırımcıların ve yatırım şirketlerinin faydalanması için 1 Milyar dolar kurtarma fonu ayırdığını belirtmesinin ardından. FTX borsasının yaşattığı piyasa zedelenmesini ciddi bir oranda onardığı görülüyor.

CZ’nin bu açıklamasının ardından birkaç önemli şirkette, bu fona destekde bulundu. Bu durum global piyasada pozitif ile karşılandı ve piyasayı daha çok düşürmekten kurtardığını belirtebiliriz. Eğer bitcoin aylık kapanışını 17.500$ seviyesinin üzerinde yaparsa yükseliş hareketine devam edeceğini düşünüyorum. Kısa zamanda geçilmesi gereken seviye 17.500$ bölgesidir. Bu bölgenin takibi yapılmalıdır. (Bknz: Destek Nedir?)

Eğer bitcoin fiyatı bu bölgeden düşüş hareketine devam ederse, bitcoin yeni bir dip hareketi gerçekleştirmek için 15K dolar bölgesinin altına sarkabilir. Uzun vadeli yatırımlar gerçekleştirmek için 17.500$ bölgesinin üzerinde aylık mum kapanışlarını beklemek daha güvenli olacağını düşünüyorum.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version