Bitcoin Trendi Dönüyor Mu? Analistler Açıkladı!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin 6 haftanın sonunda 40 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak yaşadığı hızlı düşüş analistlerin kafasında soru işareti bıraktı.

Bitcoin Trendi Dönüyor Mu?

Trend Dönmeyi Başaracak Mı?
Trend Dönmeyi Başaracak Mı?

Elon Musk’ın konuşmaları ile artan Bitcoin fiyatı, Amazon söylentileri sonrası hız kazanarak 40,500 dolar seviyelerine kadar çıktı. Bu artış birçok insanı ümitlendirdi ve yıl sonu rallisinin ilk adımı olduğu düşündürdü. Ancak kısa bir sürede 37 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC bazı yatırımcılarını korkuttu. Analistlerin bir kısmı günlerdir yükselmekte olan Bitcoin’in gerekli bir geri çekilme yaşadığı düşüncesinde. Bir kısmı ise yukarı yönlü boğa trendini başlatacak hareketin başarısız olduğu düşüncesinde. Bu sebeple birçok analiste göre trend dönüyor diyebilmemiz için 40 bin doların üzerinde çıkmaktan ziyade tutunabilmemiz gerekiyor.

Analistlere Göre Boğa Piyasası İçin Gerekenler!

Boğa Piyasasının Devamı için Gerekenler!
Boğa Piyasasının Devamı için Gerekenler!

Dijital varlık yönetimi şirketi ExoAlpha’nın ortağı Elie le Rest Amazon haberlerinin doğru çıkması halinde boğanın fitilinin ateşleneceğini söylemişti. Ancak haberlerin yalanlanması ile bir geri çekilme yaşadık. Le Rest yaptığı açıklamalarda “Bu yönlü eğilimi doğrulamak için Bitcoin, 2 aydır sıkışıp kaldığı 30.000-40.000 dolar aralığından çıkmak zorunda. Bitcoin’i 40.000 dolar seviyesinin üzerinde tutmak, “ayı piyasasının” bittiğine ve boğa koşusunun devam edebileceğine işaret eder.” ifadelerine yer verdi.

Birçok analistte bu fikri destekler nitelikte düşüncelere sahip. 40 bin doların üzerine çıkmanın yeterli olmadığını ve orada tutunmanın boğa piyasasını başlatacağını düşünüyorlar. Bu sebeple 40 bin dolar kırılana kadar temkinli olun uyarısı yapıyorlar. 36,500 dolar seviyesinin altında ise yukarı yönlü başlayan yolculuğun bozulabileceği düşüncesindeler.

Zincir Üstü Veriler!

Bitcoin Toplam Transfer Hacimleri Glassnode Verileri!
Bitcoin Toplam Transfer Hacimleri Glassnode Verileri!

Analistler zincir üstü verileri inceleyerek tahminlerde bulunmaya çalışıyorlar. Glassnode verileri incelendiğinde birkaç düşüş ihtimalinin olduğunu söylüyorlar. Zincir analizine bakıldığında hacmin yükselişe rağmen yetersiz kaldığı görülüyor. İşlem hacminin yetersiz kalması analistlere göre bu yükselişin sahte olabileceği yönünde bir veri. Veriler ve uzmanlar hacimli bir artış gelmesi ve 40 bin doların üzerinde tutunmamızın gerektiğini söylüyorlar. Bu gerçekleşirse boğa koşusunun devamı ile ilgili konuşmanın daha sağlıklı olacağı düşüncesindeler. Bu sebeple şimdilik temkinli olunması gerektiğinden bahsediyorlar.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook