Bitcoin Tekrar 30 Bin Doları Test Edebilir Mi?

bitcoin düşüşü

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin son yükselişlerinin ardından yatırımcılarını boğa sezonunun devam edeceği yönünde umutlandırmıştı. Ancak tekrardan geri çekilme yaşayarak yatırımcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Bitcoin Yatırımcılarının Umudu!

Bitcoin 30 Bin Dolara Düşecek Mi?
Bitcoin 30 Bin Dolara Düşecek Mi?

Bitcoin 30 bin dolar seviyesinin altına gerilediğinde hızlı bir toparlanma ile tekrardan 36 bin dolar seviyelerine yükselmişti. Bu yatırımcıların, son bir düşüş yaşadığımızı ve artık yükseliş trendine oturduğumu düşünmelerine sebep olmuştu. Ancak Bitcoin yükselişlerin ardından tekrar 32 bin dolar seviyelerine geriledi. 30 bin dolar seviyelerinde sıkışıp kalan Bitcoin için yönün ne tarafa olacağına dair bir çok iddia ortaya atılıyor.

BTC’de 30 Bin Dolar Seviyesini Görebilir Miyiz?

Bitcoin Saatlik Grafikte Üçgen Formasyonu
Bitcoin Saatlik Grafikte Üçgen Formasyonu

Analistler Bitcoin tablosunda bir karar verilmesi için 40 bin üzerine veya 30 bin altına inmemiz gerektiğini söylüyor. Bu şekilde bir kararsızlık söz konusu olduğundan dolayı yönü tahmin etmek oldukça zorlaşıyor.

Bitcoin Saatlik grafikte kırdığı üçgen ile 30 bin dolara gidebileceğimiz söylentilerini arttırdı. Yatırımcılar 40 bin dolar seviyelerini beklerken son düşüş ile birlikte 30 bin doları beklemeye başladı. Bu ise bize piyasanın kararsızlığının bir panik havası yarattığını gösteriyor. Analistler 30 bin dolar seviyelerine tekrardan inme ihtimalimizin en azından şimdilik gerçekleşme ihtimalinin güçlü olmadığını dile getiriyor.

Bitcoin Destek ve Direnç Seviyeleri!

Bitcoin Destek Ve Direnç Seviyeleri
Bitcoin Destek Ve Direnç Seviyeleri

Bitcoin günlük tablosunu incelediğimizde 31.500 bin dolar seviyesinin altına inişler gerçekleşse de günlük kapanışı bu seviye altında uzun süredir görmedik. Şu an için 31.500 dolar seviyesinin altında günlük bir kapanış gelmesi orada tutunmayı başardığımızın bir göstergesidir. Günlük grafiğimizde ilk destek seviyemizin olduğu noktadır.

Bitcoin’ de direnç seviyemiz ise günlük grafiğimizde ilk olarak 36 bin dolar olarak karşımıza çıkıyor. Ardından 37.300 dolar seviyesi ve 40.500 dolar seviyesini direnç olarak görebiliriz. Bu bölgelerin üzerinde günlük mum kapatılması Bitcoin için pozitif bir sinyal olabilir. Ancak aynı şekilde destek seviyemizin altında bir kapanış ise Bitcoin’in zor zamanlardan geçeceğinin bir sinyali olabilir.

Daha öncede belirttiğimiz gibi piyasanın genel gidişatı hakkında yorum yapmanın zor olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Bu sebeple destek ve direnç noktaları takip edilmesi, tedbirli bir şekilde adımlar atılması daha doğru olacak gibi gözüküyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook