“Bitcoin Teknik Olarak Hala Düşüş Trendinde”

Bitcoin'in Toparlanması için Gerekenler!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin, bir kez daha düzeltme yapmadan önce 30 bin doların altından hızla toparlanarak 32.807 doların günlük en yüksek seviyelerine dokunarak son zamanlarda kral kripto para statüsünü yeniden doğruladı. Şimdi, birçok kişi yukarıda bahsedilen toparlanmanın geçen hafta sonu yaşanan düşüşlerin bir refleksi olduğunu düşünebilirken, diğerleri Elon Musk’ın “B Word” etkinliğindeki görünümünün onu körüklediği görüşünde.

Bitcoin

Her iki durumda da, Bitcoin’in geçen haftaki fiyat hareketi gerçekten korkutucu bazı iniş çıkışlar gösterdi. Örneğin 4 saatlik grafikte, Bitcoin fiyatı, 21 Temmuz’dan sonra %8’lik bir fiyat artış yaşadı. Ardından yükseliş hissi veriyor gibi görünüyordu. Fiyatı düştüğü kadar hızlı yükseldi ve mükemmel bir V benzeri yapı oluşturdu.

Ayrıca, Bitcoin için işlem hacimlerinin fiyatla birlikte sürekli bir artış görmesi dikkat çekiciydi. Tüm işlem hacmi çubukları yeşil iken, bir yeşil çubuk, 23 Haziran’daki fiyat artışlarından bu yana özellikle en yüksek seviyeye ulaştı.

Bitcoin Tehlikeli bölgeden kurtuldu mu?

Bitcoin için sosyal hakimiyet ve döviz akışı dengesi gibi bazı temel ölçütler verir. Bu ölçütler Bitcoin için sağlıklı bir resimde önerdi. Bir kripto para birimini çevreleyen piyasa duyarlılığını ölçmenin etkili bir yolu, onun sosyal egemenliğini anlamaktır. Bitcoin’in, sosyal hakimiyeti 21 Temmuz’da büyük bir düşüş gördü. Fakat düşüşün ardından kısa süre sonra bir U dönüşü yaptı. Ardından fiyat ivme kazandıkça tekrar yükseldi.

Bitcoin’in tüm borsalar için döviz akışı dengesi, geçen hafta neredeyse hareketsizdi. Fakat daha sonra piyasa aktivitesinde bir artışa neden oldu. 19 Temmuz’dan beri negatif bölgede kalan akış dengesi pozitife döndü. Ayrıca, Bitcoin’in aktif adresleri de iyi bir artış gördü. Bu yazı yazılırken 800 bin civarındaydı.

Bitcoin grafik

Ek olarak, emir defteri alım satımlarının değerini borsa girişleriyle karşılaştıran bir metrik. Bitcoin için bu metrik ticaret yoğunluğun da artış gösterdi. Bu görüntü daha fazla piyasa katılımcısının satmaktan çok satın almak istediğini gösteren bir bulgu. Bunlar, Bitcoin için en yüksek haftalık işlem yoğunluğu değerleriydi.

Bitcoin için RSI’yi ne diyor?

Bitcoin bazı iyi fiyat artışları ve bazı sağlıklı metrik artışlar kaydetmiş olsa da, özellikle baskı zamanında düzeltmeler zaten devam ettiğinden, sağlam bir toparlanma aşamasına girdiği sonucuna varmak için çok erken olacaktır.

“RSI’ye bakarsak, günlük zaman diliminde genel bir düşüş trendi olduğu dikkat çekiyor. Düşük zirvelerden sonra daha düşük zirveler kaydediyoruz. İlki 2021 yılının Ocak ayındaydı, o zaman boğaların gücünün en fazla olduğu zamanlardı.”

Bitcoin Grafik

Analist ayrıca, BTC tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmış olsa da, bunların “o kadar etkileyici” olmadığını ve her bir ATH fiyatı ile RSI’nin fiyata karşılık gelen daha düşük zirveler yaptığını da belirtti.

“Bitcoin değerinin neredeyse %8 arttığını görmek güzeldi ama şu ana kadar bu düşüş trendini (RSI) kırmadık”

Günlük grafikte, Bitcoin’in RSI’si dikey bir artış kaydetmek için yükselmiş olsa da, yine de daha düşük bir yüksek seviyedeydi. Dolayısıyla, 56.35 seviyesini geçip geçmediğini görmek ilginç olurdu. BTC 34-35 bin dolar seviyesini aşarsa, RSI’de yoğun girişlere işaret eden bir artış, yukarıda belirtilen seviyeyi kırabilir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook