Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin Kısa Vadeli Analiz 5 Eylül

Bitcoin Kısa Vadeli Analiz 5 Eylül

-

Destek ve direnç noktaları arasında sıkışan bitcoin için 45 dakikalık grafikte analiz yaptık. Dilerseniz analizimize geçelim.

Bitcoin 45 Dakikalık Grafik Analizi

TradingView_Screenshot_1662363455881-1

Anlık olarak 19.728 dolardan işlem gören bitcoin kısa süre önce destek seviyesinden tepki almıştı. 19.550 dolar olan destek seviyesinden tepki alarak direnci hedef göstermektedir. Ancak henüz yeterli gücü kendinde bulamayan BTC destek seviyesini tekrar test etmek isteyecektir.

Eğer dirence doğru olan hedefini doğrular ve devam eder ise bizi 20.550 dolar seviyesi karşılayacaktır. Eğer belirtilen direnç geçilir ise bir sonraki direnç olan 21.750 dolar hedef haline gelecektir. Ancak buranın geçilmesi bizlere 22.800 doları getirir.

Peki ya destek bölgesi olan 19.550 doların aşağı yönlü kırılması bizlere neyi anlatır dersek. Sırasıyla bizleri bekleyen bölgeler 18.900 ve 17.591 dolar seviyeleridir.

Bitcoin Destek ve Direnç Seviyeleri

Destek Seviyeleri 19.550 18.900 17.591
Direnç Seviyeleri 20.550 21.750 22.800

Bitcoinin İndikatörler Yardımıyla İncelenmesi

Bollinger bantlarına (bknz:https://coinotag.com/bollinger-bantlari-nedir-bollinger-bantlari-nasil-yorumlanir/) bakıldığında alt bölgeden destek aldığını görmekteyiz. Ancak ortalamanın altında kalmaktadır. Kısa sürede ortalamanın üstüne çıkması olumlu karşılanacaktır.

Ichimoku bulutu (bknz:https://coinotag.com/ichimoku-bulutu-nedir-nasil-kullanilir/) ise bizlere giderek daralan bir yapı göstermektedir. Her ne kadar bulutun altında kalınsada yakında üstüne atması beklenir ve bu da yükselişi getirir.

RSI indikatörüne baktığımızda ortalamanın altında ancak 40 noktasından destek alarak yükseldiğini görmekteyiz. Bu bizlere ortalamanın ve 50 noktasının geçilerek yükselişi getireceğini söyler.

Bilal Tekmil
Bilal Tekmil
Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler