Bitcoin için Senaryolar Nasıl? Hareket Yönü Nasıl Olabilir?

Bitcoin İçin Yeni Zirve Mi Bekleniyor?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin (BTC) 42.000 dolardan en son geri çekildiğinde, piyasada ilginç bir konuşma noktası oldu. Zincir üstü ölçümler, kral kripto paranın NVT oranı tüm zamanların en düşük seviyesine yakın olmasıyla dolaşımdaki bir tedarik sorunuyla karşı karşıya olduğunu gösterdi. Oran bir geri dönüş belirtileri gösterse de, bazıları BTC’nin uzun süreli düşüş olasılığını desteklemeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

Öte yandan, iyimser olanlar bu tür sinyalleri görmezden geliyor ve fiyatın kilit bir destek bölgesinde tersine dönebileceğine inanıyor. Yazının yazıldığı sırada, BTC 38.400 dolardan işlem görüyordu ve ayılar piyasa işlemlerinde bir avantaj sağlıyordu.

Bitcoin 4 saatlik grafik

Bitcoin (BTC)

Fibonacci aracını, BTC’nin 30.000 dolardan 2 ayın en yüksek seviyesi olan 42.600 dolara yükselmesinden kaynaklanan potansiyel destek seviyelerini vurgulamak için kullandık. BTC’nin devam eden geri çekilmesi şimdi 37.527 dolarda mevcut olan %38,2 Fibonacci seviyesine doğru ilerliyor. Son birkaç aydır küçük rallilerin oynandığı bir bölge.

İlginç bir şekilde, Görünür hedefin POC’si bunun biraz altında ve 37.000 dolar civarında. Bu iki alan, Bitcoin’in düşüş trendi için bir sonraki desteği oluşturdu ve önümüzdeki birkaç seansta gözlemlenmesi gerekiyor. Bu bölgenin altına bir düşüş, BTC’yi 27 Temmuz’daki en düşük seviyesi olan 36.386 dolara çekebilir.

Bitcoin (BTC) planları ne?

Bitcoin (BTC)
Bitcoin 80 Bin Dolara Gidebilir Mi?

Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi oluşturdu ve 40’ın altına düştü. Boğaların piyasada güç kaybettiğinin bir işareti. Dahası, Yönlü Hareket Endeksi, BTC Fibonacci seviyesinin altına düştüğü için düşüş eğilimi kaydetti. MACD ayrıca, 22 Temmuz’da boğaların başa geçmesinden bu yana yarı çizginin altındaki ilk düşüşünü gördü.

Sonuç

Piyasadaki düşüş sinyalleriyle, boğaların kendi lehlerine bir trend dönüşü başlatmak için küçük bir penceresi var. Bu, 37.000-37.527 dolarlık destek bölgesi arasında gerçekleşebilir. Bunun altında bir kapanış, Bitcoin’i 27 Temmuz’daki en düşük seviyesi olan 36.386 dolara çekebilir. Bu seviyeden, ayılar daha fazla düşüş başlatabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster