Bitcoin İçin Kurumsal İlgi Tekrar Artmaya Başladı!

bitcoin-kripto-paralar-frozen

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Türev borsalarda bulunan Bitcoin miktarı, Çinli madencilerin etkisinden önce 11 Mayıs’tan bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

Türev borsalardaki Bitcoin rezervleri en son mayıs ayı fiyat çöküşünden önce görülen seviyelere geriledi. Zincir üzerinde analiz hizmeti CryptoQuant’ın verileri, 10 Ağustos itibarıyla türev rezervlerinin toplam 1.256 milyon BTC olduğunu doğruladı. Bu miktar 11 Mayıs’tan bu yana en az görülen rezerv olarak kayıtlara geçti.

Kurumlar Tekrar Alım Yapmaya Başladı!

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) gibi kripto para birimlerine geri dönen kurumsal ilgi zeminine karşı, rakamlar büyük yatırımcıların aslında düşüş boyunca BTC birikimlerine eklemeler yaptığını gösteriyor.

Analist William Clemente bu hafta yaptığı yorumda büyük miktarlarda Bitcoin satın alıyorlar, dedi. En son 2020 sonunda tanık olunan eğilimin tekrar etmesiyle bu fikir güven kazanıyor.

Bu yıl BTC boğa koşusunun en yoğun aşamasında bile, türev dengeleri tersine büyüdü. Azalan bir denge, koşunun sadece başlangıcını 64.500 dolara kadar karakterize etti.

BTC-MIKR-TARI
Bitcoin rezerv grafiği

Clemente, 19 Mayıs’tan bu yana, 10K-100K BTC’ye sahip kuruluşlar birikimlerine 269.450 Bitcoin eklediler dedi. Bu miktar yaklaşık 12 milyar dolara denk geliyor.

123456789
10.000-100.000 BTC varlık büyüme grafiği

Kurumlar, mayıs ayından bu yana Çin’in madenci baskısından dolayı alımlarını ertelemediler. Ek olarak ABD’nin altyapı tasarısı üzerinde devam eden belirsizlikler yüzünden de alımlarını ertelemediler. Alım yapmaya devam eden kurumsal yatırımcıların boğa koşusunu devam ettirip ettiremeyeceği ise belirsiz.

Bitcoin İçin Oldukça Yapıcı

Analiz firması Glassnode tarafından Pazartesi günü yayınlanan raporda, Eylül 2020 ile Ağustos 2021 arasındaki 11 aylık dönemde 1 milyon dolardan fazla değere sahip Bitcoin işlemlerinin hakimiyetinin iki katına çıktığı vurgulandı. Ayı düzeltmesi, varlığın fiyatının 4 ay önce ATH’sinden % 30’un üzerine düşmesine neden oldu. Fakat 1 milyon doları aşan işlemler bu süre zarfında aktarılan toplam değerin %30’undan %70’ine yükseldi.

glasnode

Bu eğilim geçen yıl fiyatlardaki artış ve ardından gelen kurumsal ilginin artması nedeniyle ortaya çıktı. Bu işlemlerin çoğunluğunun BTC için 30 bin doların altına düştüğünde gerçekleştirildiği önemli bir nokta. Bu bize işlemlerdeki ani yükselişin Bitcoin’in fiyat eylemiyle ters orantılı olduğunu gösteriyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster