Bitcoin İçin Bu Yıl Sonu Hedefi Oldukça Makul Gözüküyor

Bitcoin-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta %16.6 artarken, boğalar güçlenerek geri döndüler. BTC’nin fiyatı yazım sırasında 46.000 dolar sevilerinden işlem görüyor.

btc0811
Bitcoin 1 saatlik grafiği

Fundstrat Global Advisors’ın kurucusu olan Thomas Lee, bu yılın sonunda 100.000 dolara kadar yükselmesini bekliyor.

Yeni Yatırımcı İlgisi Toparlanmaya Neden Olacak

Amerikalı yatırımcı yakın tarihli bir röportajda, Covid-19 Delta zirvesi azaldıktan sonra, sadece BTC’nin değil, tüm finans endüstrisinin, yatırımcıların ekonominin gidişatı hakkında netlik kazandıkça tüm paritelerde bir toparlanma yaşayacağını söyledi. En büyük kripto para biriminin kaderine gelince, Lee şöyle dedi:

“Lider kripto para birimi için yıl sonuna kadar 100.000 dolar hedefi oldukça makul.”

bitcoin-the-moon
Bitcoin için 100.000 dolar hedefi yatırımcıları heyecanlandırıyor

Lee ayrıca, önümüzdeki aylarda pandemiden kaynaklanan belirsizliklerin azalacağını belirtti. Bunun da yeni yatırımcıların ilgisinin neden olduğu ekonomik bir toparlanmaya yol açacağını belirtti. Yatırımcı tarafından aktarılan Sağlık Ölçümleri Enstitüsü verileri, ABD’deki Delta vakalarının bu hafta artabileceğini gösteriyor. Bunun da yeniden bir canlanmanın tahmin edildiği ve bunun bir ralliye neden olabileceğini öne sürdü.

Bitcoin İçin Yıl Sonu Hedefi 100.000 Dolar

Buna ek olarak piyasa stratejisti, finans sektörünün yıl sonuna yakın yaşayacağı risk-on atmosferinin, en üst dijital varlık da dahil olmak üzere ekonominin çeşitli sektörlerini yönlendirmede kesin olacağını da öne sürdü.

Lee bu tahminde yalnız değil. Çünkü birçok analist Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar 100 bin dolara kadar çıkacağına inanıyor. Ayrıca bu haftanın başlarında, analist Mike McGlone şunu detaylandırdı:

“BTC, 2019’un başında 4.000 dolara benzeyen 30.000 dolar civarında bir taban oluşturmuş gibi görünüyor. Bu kıyaslama kriptonun 100.000 dolara doğru tekrar rayına oturtabileceği performans paralellikleri görüyoruz.”

Yapısal Değişiklikler Var!

Ayrıca, piyasa küçük ölçekli işlemlerin hakimiyetinde yapısal bir düşüşe de tanık oluyor. 1 milyon dolardan küçük işlemler, son bir yıl içinde %70’lik hakimiyetten %30-%40 civarında hakimiyete geriledi.

Ölçümler, lider kripto para biriminin toparlanması ile yeni bir kurumsal hakimiyeti vurgulamaktadır. Tarihsel olarak, ne zaman yeni varlıklar ortaya çıksa, Bitcoin’in fiyatı önemli ölçüde yükseldi. Hakimiyetlerindeki son ani artışlara bakıldığında, rallinin büyük olasılıkla yoğunlaşacağı ve kendini uzatacağı söylenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster