Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Halving Öncesi: Madencilerin Yarısı İşi Bıraksa bile "Ağ Hala Güvende"

  Bitcoin Halving Öncesi: Madencilerin Yarısı İşi Bıraksa bile “Ağ Hala Güvende”

  -

  Lider kripto para biriminin ağı, işlem ücretleri ile korunur ve burada iki senaryo vardır – Ücretlerin artması veya blok alanının veya işlemlerin kapasitesinin artması durumudur ve bu devamlılık için gereklidir.

  Son bir podcast’te Bitcoin savunucusu Andreas Antonopoulos, toplam ücret tutarı artarsa ​​madencilerin sübvanse edilebileceğini ve değerdeki ücretlerin ağın güvenliğine etki edeceğini belirtti. Şöyle söyledi,

  “Kapasite artışı veya daha fazla SegWit işlemi veya Schnorr / taproot gibi yeni teknolojilerin sunulması nedeniyle aynı blok alanında daha fazla işlem görüp görmeyeceğimizi beklememiz gerekecek. Blok başına daha fazla işlem yapabilmek için belki de Bitcoin’de daha büyük bir blok boyutu göreceksiniz. Henüz bilmiyoruz. ”

  Öte yandan, bazı eleştirmenler genellikle tek başına işlem ücretlerinin yeterli güvenliği sağlamadığını da savunmaktadır. Aslında, Bitcoin’in üzerinde çalıştığı fikir birliği algoritması olan Proof-of-work, daha yüksek güvenlik sağlamak için orijinal olarak tasarlanmıştır. Ancak son zamanlarda, “daha ​​iyi” güvenlik sağladığı ve kullanılan enerji miktarını azalttığı için, proof of stake birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu, ETH’nin 2.0 sürümünde PoS’ye geçiş yapmasının ana nedenlerinden biridir.

  Buna ek olarak, halving sonrası bazı madenciler hakkında endişeler oluşmuştur. Kârlılık oranı düşükse, madenciler operasyonları durdurabilir ve bu, çoğu kişinin tahmin ettiği gibi Bitcoin’in ağ güvenliğine ciddi şekilde zarar verebilir. Ancak Antonopoulos, madenciliği durdursalar bile, Bitcoin’in hala mükemmel derecede sağlıklı bir güvenlik seviyesine sahip olacağı görüşünde. Madencilerin yarısı çalışmayı durdursa bile, ona göre tüm ağ hala güvende kalacak.

  CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi? Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

  Ethereum fiyatı, 1.900 dolar direncinden aşağı yönlü hareket ediyor. ETH, 1.800 dolar desteğinin net bir şekilde altına düşerse ciddi bir düşüş yaşayabilir.

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler