Bitcoin Halving Öncesi: Madencilerin Yarısı İşi Bıraksa bile “Ağ Hala Güvende”

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Lider kripto para biriminin ağı, işlem ücretleri ile korunur ve burada iki senaryo vardır – Ücretlerin artması veya blok alanının veya işlemlerin kapasitesinin artması durumudur ve bu devamlılık için gereklidir.

Son bir podcast’te Bitcoin savunucusu Andreas Antonopoulos, toplam ücret tutarı artarsa ​​madencilerin sübvanse edilebileceğini ve değerdeki ücretlerin ağın güvenliğine etki edeceğini belirtti. Şöyle söyledi,

“Kapasite artışı veya daha fazla SegWit işlemi veya Schnorr / taproot gibi yeni teknolojilerin sunulması nedeniyle aynı blok alanında daha fazla işlem görüp görmeyeceğimizi beklememiz gerekecek. Blok başına daha fazla işlem yapabilmek için belki de Bitcoin’de daha büyük bir blok boyutu göreceksiniz. Henüz bilmiyoruz. ”

Öte yandan, bazı eleştirmenler genellikle tek başına işlem ücretlerinin yeterli güvenliği sağlamadığını da savunmaktadır. Aslında, Bitcoin’in üzerinde çalıştığı fikir birliği algoritması olan Proof-of-work, daha yüksek güvenlik sağlamak için orijinal olarak tasarlanmıştır. Ancak son zamanlarda, “daha ​​iyi” güvenlik sağladığı ve kullanılan enerji miktarını azalttığı için, proof of stake birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu, ETH’nin 2.0 sürümünde PoS’ye geçiş yapmasının ana nedenlerinden biridir.

Buna ek olarak, halving sonrası bazı madenciler hakkında endişeler oluşmuştur. Kârlılık oranı düşükse, madenciler operasyonları durdurabilir ve bu, çoğu kişinin tahmin ettiği gibi Bitcoin’in ağ güvenliğine ciddi şekilde zarar verebilir. Ancak Antonopoulos, madenciliği durdursalar bile, Bitcoin’in hala mükemmel derecede sağlıklı bir güvenlik seviyesine sahip olacağı görüşünde. Madencilerin yarısı çalışmayı durdursa bile, ona göre tüm ağ hala güvende kalacak.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster