Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin Fiyatlarını Kısa Vadede Neler Bekliyor?

Bitcoin Fiyatlarını Kısa Vadede Neler Bekliyor?

-

Bitcoin geçtiğimiz günlerde oldukça volatil (dalgalı) hareket halindeydi ve bu durum yatırımcılarda korkuya sebebiyet verdi. Dilerseniz kısa vadede neler olabilir yakından inceleyelim.

Bitcoin’in 45 Dakikalık Grafikte Analizi

BTCUSD_2022-08-29_15-23-38

Son günlerde oldukça esnek hareket eden BTC şuan anlık olarak 19.800 dolar bandında seyir etmektedir. Destek olarak belirlenen 18.940 dolar bölgesinin üstünde en yakın direnç bölgesi 20.720’nin altında bundan dolayı 20.720’yi destek ve direnç olarak belirlemiştir. BTC şuan ki hedeflerinden birini 18.940 dolar olarak görüyor bu nedenle fiyatın buralara gelip buradan yukarıya dönmesi her an gerçekleşme ihtimalindedir. Fiyat düzeyi desteğe yaklaşırken ki MtGox haberinin (bknz:https://coinotag.com/mtgox-calinan-bitcoinleri-ne-zaman-dagitacak/) fiyat üzerinde oluşturacağı etki ise yatırımcıların tepkisiyle ölçülecektir eğer aşırı satış baskısı oluşursa fiyat desteği kırıp daha aşağılara 17.551 dolar bandına hareket gösterebilir.

Destek Seviyeleri 18.919 – 19.030 17.591
Direnç Seviyeleri 20.668 – 20.758 20.743 – 20.812

BTC Grafiğinin İndikatörler Yardımıyla İncelenmesi

BTC bollinger bantlarının öncelikle ortalama çizgisinde hareket ederek piyasada belirsizliği hakim kılmakta. Ancak beklenilen gibi kısa bir süre sonra ortalamanın altına inmesi ile bir düşüş belirtisi de oluşabilecektir. Gözüktüğü üzere bollinger bantlarının giderek daralması fiyat hareketlerini tetikleyerek fiyatın belirli bir yöne kaymasını gösterebilecektir. Aynı şekilde 45 dakikalık grafikte Ichimoku bulutunun 19.970 doların altına kırıldığını görüyorsunuz. BTC bulutu bir nevi direnç olarak kullanıyor ve üstüne çıkmakta oldukça zorlanıyor. Aynı şekilde RSI indikatörünüde (bknz:https://coinotag.com/rsi-goreceli-guc-endeksi-nedir/) direnç olarak kendine belirleyen BTC RSI 50 seviyesini aşamazken her seferinde 40 desteğini zorluyor bu ise her an RSI kırılımını başka bir değiş ile fiyat kırılımını beraberinde getiriyor.

Bilal Tekmil
Bilal Tekmil
Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Millet İttifakı’nın Kripto Para ile İlgili Tüm Vaatleri!

Millet İttifak’ının kripto para vaatlerini neler??Bu yazımızda Millet İttifakı'nın kripto ve blok zincir vaatlerini derledik.

Bitcoin 23.960 Dolara Yükseldi Fakat Yatırımcılar Açgözlü Değil!

Bitcoin fiyatının 29 Ocak'ta 23.960 $'a kadar yükselmesi, Korku ve Aç Gözlülük Endeksi'ne göre söylemeye çalışıyor? İşte detaylar!

Kripto Paralara Devlet Destekleri Gelmeye Devam Ediyor!

Kripto para birimlerini çevreleyen endüstri kargaşasına rağmen, ileri görüşlü birçok ülke dijital varlıkları benimsemek için adımlar attı.

AAVE Borçlarından Kurtulabilecek mi? İşte Önemli Detaylar!

Borç verme platformu AAVE son zamanlarda olumlu haberler alıyor. AAVE yatırımcılarının kafasına takılan CRV borçlanma durumu çözülüyor mu?

Güncel Analizler