Bitcoin Fiyatının Yükselmesi İçin 3 Büyük Gelişme!

Bitcoin son artışı ile piyasayı yeşile boyadı diyebiliriz. Peki 40 bin dolara gitmemiz için elimizde geçerli sebepler var mı inceleyelim!

Bitcoin Temel Analizi!

Bitcoin’in Artmasının Temel Sebepleri!

Kripto paralarda yalnızca teknik analize dikkat etmek bazı zamanlarda yeterli olmayabiliyor. Teknik analizin zaman zaman çıkan haberlerin karşısında geçersiz kaldığı durumlar olabiliyor. Bu sebeple haber takibi oldukça önemli diyebiliriz. İlk sebebimiz teknik analizi kapsıyor diyebiliriz. Bitcoin uzun bir süredir yatay gidiyor ve bir kırılma yaşamayı başaramamış gözüküyordu. Bu sebeple bir sıkışma olduğu söylenebilirdi. Ancak son yükselişler ile yukarı yönlü olarak bir kırılma geldiği ortada. Bu analistlere göre bizleri yukarıya taşımaya devam edecek gibi gözüküyor. Bu kırılma bizlerin yukarı yönlü ilerleyeceğinin ilk sinyali diyebiliriz.

Amazon Bitcoin’i Kabul Edecek Mi?

Amazon Btc Kabul Edecek Mi?

Şirketin içerisinden olduğu söylenen bir iddiaya göre Amazon müşterileri BTC ile ödeme yapabilecek. Hem de iddiaya göre bu yakın zamanda olacak. Geçtiğimiz günlerde Amazon dijital para sorumlusu aradığını duyurmuştu. Bu gelişme Amazonun kripto paralar ile ilgili bir adım atmak istediği belli olsa da ödeme yöntemi olarak BTC kabul edebileceği düşünülmemişti. Şimdilerde ise çıkan iddialar sebebi ile kripto para piyasasında ki bu artışın bir ilgisi olabileceği söyleniyor. Tesla’nın Bitcoin kabul etmesinin ardından Bitcoin fiyatının ciddi bir artış yaşaması, Amazon içinde buna benzer bir olay yaşayabileceğimizi düşündürüyor.

Tesla Bitcoin Tutmaya Devam Ediyor!

Elon Musk BTC Tutmaya Devam Ediyor!

Tesla CEO’su Elon Musk katıldığı konferansta Bitcoin destekçisi olduğunu dile getirmişti. Aynı zamanda Bitcoinlerini satmadığını da belirterek elinde tuttuğunu ekledi. BTC satmak gibi bir niyetli olmadığını açıklayan Elon Musk, “Tesla muhtemelen tekrar Bitcoin kabul edecek.” ifadelerini kullandı. Bu Bitcoin fiyatının artmasına sebep oldu ve kripto para piyasasına bir miktar güven verdi. Bir milyarderin, öyle ki dünyanın en zengin insanları arasında ki bir milyarderin bu açıklamalarda bulunarak Bitcoin’in arkasında durması yatırımcıları bir nebze olsun rahatlatmış görünüyor. Bu gibi gelişmeler Bitcoin’in fiyatının artmasında önemli bir rol oynadı gibi gözüküyor. Uzmanlar bu gibi haberlerin devam etmesi halinde yeni zirveler görebileceğimizi düşünüyorlar.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version