Bitcoin Fiyatı Eylül Ayında 80 Bin Dolara Çıkabilir İddiası!

BITCOIN-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin günlük grafiğinde art ada yaktığı yeşil mumların sonucunda ünlü analist 80 bin doları işaret ederek mümkün olduğundan bahsetti!

80 Bin dolar Mümkün Mü?

Bitcoin'in 80 Bin Dolara Gidebileceğini Gösteren Veri!
Bitcoin’in 80 Bin Dolara Gidebileceğini Gösteren Veri!

Bağımsız piyasa analisti Nunya Bizniz yaptığı paylaşımlarda ortaya ilginç bir veri attı. Bu veriye göre önceki 10 günlük boğa koşularının her birinin bir sonraki aşamada fiyatını ikiye katlayarak ilerlediğini savundu. Bu sebeple bunun tekrarlanması halinde Bitcoin fiyatının önümüzdeki bir veya iki ay içerisinde 80 bin dolar seviyesine gelebileceğini iddia etti. Bu tahminin çok uçuk olmadığını düşünen bir çok analist mevcut. Bazı veriler Bitcoin fiyatının 185 bin dolara gidebileceğini bile iddia ediyor. Ancak şaşırtıcı olan ise analistin bir tarih vermesi oldu.

Yükseliş Beklentisinin Altındaki Sebep Ne?

Yükseliş Beklentisinin Sebebi Veriler!
Yükseliş Beklentisinin Sebebi Veriler!

Bitcoin fiyatının 80 bin dolara çıkabileceğini söyleyen analist Nunya Bizniz bunun sebebinin Halving olduğunu söyledi. Halving yarılanma ödüllerinin ardından gelen etkiden bahsetti. 2013 yılında gerçekleşen ilk halving ardından BTC fiyatının yeni bir rekor kırması 326 gün sürdü. 2016 yılında gerçekleşen halving sonrası Bitcoin 526 gün sonra yeni bir zirveye yükseldi. Bu, Bitcoin’in döngüsünün tarihini 20 Eylül 2021 tarihine kaydırıyor ve bahsettiğimiz 10 günlük yükseliş mumu ile çakışıyor. Bu ünlü analiste göre yükseliş ihtimalini arttıran faktörler arasında. Ancak bu verilerin çalışıp çalışmayacağı ise bilinmiyor.

Bitcoin Son Çeyrekte 100 Bin Doların Üzerine Çıkabilir Mi?

Bitcoin ve 100 Bin Dolar İddiası
Bitcoin ve 100 Bin Dolar İddiası

Bulunduğumuz döngünün 2016 ve özellikle 2013 yıllarına benzediğini söyleyen analistler son çeyrekte 6 haneli fiyatları görmemizin imkansız olmadığını belirtti. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi kripto paraların destekçilerinin son döngüde oldukça artması diyebiliriz. Elon Musk ve Michael Saylo gibi isimlerinde artık Bitcoin yatırımı ile ilgilendiğini düşünürsek imkansız gelmediği ortada. Önceki boğa koşuları sebebi ile bir çok insan yıl sonu rallisi bekliyor. Bu konuda çok sayıda iddia olsa da net bir fikir birliğinin olduğu söylenemez. Çoğu analist bir yıl sonu beklentisi içinde.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster