Bitcoin Çıkışı: Borsalardan Çıkan BTC Miktarı 100 Bin Adet!

Bitcoinler Cüzdanlara Mı Çekiliyor?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Lider kripto para Bitcoin, Eylül 2019 tarihinden beri 3.kez aylık 100 bin BTC çekimini gördü. Peki bu ne anlama geliyor? İşte detaylar!

Borsalardan Bitcoin Çekilmesi Ne Anlama Gelir?

Borsalara Çekilen Bitcoin Miktarı!
Borsalara Çekilen Bitcoin Miktarı!

Genel olarak borsalardan Bitcoin çıkması uzmanlar tarafından olumlu bir gelişme olarak adlandırılır. Bunun sebebi ise kısa süreli alım satımdan ziyade alınan kripto varlığın soğuk cüzdana çekilerek uzun süre tutulmasıdır. Bu da elbet de genel olarak büyük yatırımcının yapacağı bir harekettir denilebilir. Bu sebeple bu gelişme, insanların aktardıkları Bitcoinleri uzun süre tutacaklarının bir işareti denilebilir. Uzmanlar bunun olumlu bir gelişme olabileceğinden bahsediyor. Veriler yatırımcıların birikim yaptıklarını gösteriyor gibi duruyor.

Geçmiş Örneklerinde Neler Oldu?

Geçmişte Borsalara Çekilen Bitcoin Miktarı Piyasayı Nasıl Etkiledi?
Geçmişte Borsalara Çekilen Bitcoin Miktarı Piyasayı Nasıl Etkiledi?

Geçmişte bu oranın artması kripto para yatırımcısının karşısına ne çıkardı? Tahmin edildiği üzere borsalara BTC çekilmesinin ardından genel anlamda artışların geldiğine yönelik veriler mevcut. Örneğin Trump’ın Amerika ile Avrupa arasında seyahat yasağı ilan etmesinin ardından kripto paralar ciddi bir düşüş yaşamıştı. Öyle ki bu düşüş 2 gün içerisinde yüzde 50 oranından fazla bir düşüştü. Hemen ardından 2020 yılının Nisan ayında borsalardan BTC çıkışı aylık 150 bin Bitcoin’e yükseldi. Bitcoin Mayıs 2020 sonuna kadar yüzde 150 oranında artış yaşadı. Bitcoin yeni bir ATH (Tüm zamanların en yüksek seviyesi) için uğraşırken Kasım ayında BTC çekimleri tekrar 150 bin seviyesine geldi. Bu seviyelerde Bitcoin çekimlerinden bu şekilde bir artış olduktan sonra genel anlamda fiyat artışı ile karşılaşan bir piyasa gördüğümüz ortada.

HODL Yapan Yatırımcı Sayısı Artıyor Mu?

HODL Eğilimli Yatırımcılar!
HODL Eğilimli Yatırımcılar!

BTC Liveliness metriğine bakıldığında uzmanlar yatırımcının eğilimini görebildiklerini söylediler. Bu tablo bizlere yatırımcının HODL için yatkın olduğunu ve birikim aşamasında olduğunu gösteriyor. Hazırlanan raporda şu an piyasanın elinde varlık tutmaya ve bir yandan birikim yapmaya baskın olduğu söyleniyor. Bu verileri geçmişteki benzer veriler ile karşılaştırdığımızda karşımıza olumlu senaryolar çıkıyor. Uzmanlar geçmiş yıllardaki döngülerden örnek veriyor. Buna göre bu ve benzeri gelişmelerin piyasa için olumlu etkileri olduğundan bahsediyorlar.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster