Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Çıkışı: Borsalardan Çıkan BTC Miktarı 100 Bin Adet!

  Bitcoin Çıkışı: Borsalardan Çıkan BTC Miktarı 100 Bin Adet!

  -

  Lider kripto para Bitcoin, Eylül 2019 tarihinden beri 3.kez aylık 100 bin BTC çekimini gördü. Peki bu ne anlama geliyor? İşte detaylar!

  Borsalardan Bitcoin Çekilmesi Ne Anlama Gelir?

  Borsalara Çekilen Bitcoin Miktarı!
  Borsalara Çekilen Bitcoin Miktarı!

  Genel olarak borsalardan Bitcoin çıkması uzmanlar tarafından olumlu bir gelişme olarak adlandırılır. Bunun sebebi ise kısa süreli alım satımdan ziyade alınan kripto varlığın soğuk cüzdana çekilerek uzun süre tutulmasıdır. Bu da elbet de genel olarak büyük yatırımcının yapacağı bir harekettir denilebilir. Bu sebeple bu gelişme, insanların aktardıkları Bitcoinleri uzun süre tutacaklarının bir işareti denilebilir. Uzmanlar bunun olumlu bir gelişme olabileceğinden bahsediyor. Veriler yatırımcıların birikim yaptıklarını gösteriyor gibi duruyor.

  Geçmiş Örneklerinde Neler Oldu?

  Geçmişte Borsalara Çekilen Bitcoin Miktarı Piyasayı Nasıl Etkiledi?
  Geçmişte Borsalara Çekilen Bitcoin Miktarı Piyasayı Nasıl Etkiledi?

  Geçmişte bu oranın artması kripto para yatırımcısının karşısına ne çıkardı? Tahmin edildiği üzere borsalara BTC çekilmesinin ardından genel anlamda artışların geldiğine yönelik veriler mevcut. Örneğin Trump’ın Amerika ile Avrupa arasında seyahat yasağı ilan etmesinin ardından kripto paralar ciddi bir düşüş yaşamıştı. Öyle ki bu düşüş 2 gün içerisinde yüzde 50 oranından fazla bir düşüştü. Hemen ardından 2020 yılının Nisan ayında borsalardan BTC çıkışı aylık 150 bin Bitcoin’e yükseldi. Bitcoin Mayıs 2020 sonuna kadar yüzde 150 oranında artış yaşadı. Bitcoin yeni bir ATH (Tüm zamanların en yüksek seviyesi) için uğraşırken Kasım ayında BTC çekimleri tekrar 150 bin seviyesine geldi. Bu seviyelerde Bitcoin çekimlerinden bu şekilde bir artış olduktan sonra genel anlamda fiyat artışı ile karşılaşan bir piyasa gördüğümüz ortada.

  HODL Yapan Yatırımcı Sayısı Artıyor Mu?

  HODL Eğilimli Yatırımcılar!
  HODL Eğilimli Yatırımcılar!

  BTC Liveliness metriğine bakıldığında uzmanlar yatırımcının eğilimini görebildiklerini söylediler. Bu tablo bizlere yatırımcının HODL için yatkın olduğunu ve birikim aşamasında olduğunu gösteriyor. Hazırlanan raporda şu an piyasanın elinde varlık tutmaya ve bir yandan birikim yapmaya baskın olduğu söyleniyor. Bu verileri geçmişteki benzer veriler ile karşılaştırdığımızda karşımıza olumlu senaryolar çıkıyor. Uzmanlar geçmiş yıllardaki döngülerden örnek veriyor. Buna göre bu ve benzeri gelişmelerin piyasa için olumlu etkileri olduğundan bahsediyorlar.

   

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi? Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

  Ethereum fiyatı, 1.900 dolar direncinden aşağı yönlü hareket ediyor. ETH, 1.800 dolar desteğinin net bir şekilde altına düşerse ciddi bir düşüş yaşayabilir.

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler