Bitcoin Fiyatı 31 Bin Doların Altına İndi!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin son 2 ayın en düşük haftalık kapanışını yaptı. Bu 31 bin dolar seviyesinin altına inmemizi tetiklemiş olabilir gibi gözüküyor.

Haftalık Kapanışın Fiyata Etkisi!

Bitcoin Haftalık Kapanışı
Bitcoin Haftalık Kapanışı

Bitcoin için kritik bir hafta olacağı günler öncesinden biliniyordu. Grayscale haberleri yatırımcıya korku veriyordu ve bu sebeple bu haftanın Bitcoin fiyatı açısından son derece kritik geçeceği yönünde uyarılar analistler tarafından paylaşılıyordu. 2 ayın en düşük seviyeli haftalık kapanışı yapmamız da bu kötü senaryoların tetiklenmesi için elinden geleni yapmış gibi gözüküyor. Haftalık kapanışın daha yüksek seviyelerde olması kripto para piyasasını oldukça rahatlatabilirdi. Ancak aksine olumsuz haberlerinde etkisi ile negatif bir kapanış gerçekleşti.

Neden Kritik Bir Konumdayız?

Bitcoin Günlük Grafiği!
Bitcoin Günlük Grafiği!

Kripto para piyasasında kritik bir konumda olmamızın bir diğer sebebi ise 31 bin doların altına inmiş olmamız. Bitcoin günlük grafiğinde Ocak ayından beri 31 bin dolar seviyesinin altında bir kapanış gerçekleştirmedi. Zaman zaman 30 bin doların bile altına inse bile 31 bin doların altında bir günlük kapanış uzun süredir görmedik. Bu sebeple lider kripto para biriminin bu günü 31 bin dolar seviyesinin altında kapatması piyasa için ve elbet de yatırımcı için olumlu bir gelişme olmaz. Bazı analistler Bitcoin’in 30 bin dolar seviyelerinden tekrar alıcı bulacağını düşünse de bazı analistler ise 25 ile 27 bin dolar seviyelerini görebileceğimizi düşünüyor.

Altcoinlere Büyük Baskı!

Altcoinler Neden Düşüyor?
Altcoinler Neden Düşüyor?

Bitcoin’in gerilemesi ile korkan ve panik satışlarında bulunan yatırımcılar ellerinde ki altcoinleri de satıyor. Bu sebeple altcoinler de ciddi geri çekilmeler görüyoruz. Özellikle sağlam altyapıya sahip olmayan altcoinler de ciddi anlamda büyük geri çekilmeler mevcut. Lider altcoin Ethereum ise 1800 dolarlara geri çekildi ve bir çok altcoin onu takip ederek düşüşe geçti. Yazımızın yazıldığı anda 30,700 dolar seviyesinde olan Bitcoin 31 bin dolar seviyelerinde tutunmayı başaramaz ise altcoinlerinde geri çekilmelerinin devam etmesi analistler tarafından beklenen bir senaryo. Özellikle günlük tablo içerisinde 31 bin doların kaybı bizlere Ocak ayından beri görülmemiş bir gelişme ile karşı karşıya bırakır.  Analistler 30 bin dolarda alıcı bulamaması halinde  Bitcoin’in 27 bin dolar seviyelerine gerilemesini bekliyorlar.

 

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook