Bitcoin, Ethereum, Doge, XRP, ADA, LTC Fiyat Analizi

bitcoin-vs-ethereum-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin fiyatı toparlanmadan önce 37.500 dolar bölgesini test etti. BTC yazım sırasında 39.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Aynı zamanda birçok engelle karşı karşıya bulunuyor. Daha güçlü bir yükselişe başlamak için boğaların fiyatı 39.000 USD’nin üzerine taşımaları gerekiyor gerekiyor. Ve o bölgede kapanışların gelmesi gerekiyor.

Benzer şekilde, çoğu büyük altcoin iyileşmek için mücadele ediyor. Ethereum, 2,550 dolar seviyelerindeki direnç bölgesini aşamazsa düşüşünü sürdürebilir. XRP, 0.7 dolar seviyelerindeki desteğini koruyabilirse 0.75 dolar seviyeleri hedef durumuna gelecektir.

Bitcoin Fiyat Analizi

İstikrarlı bir düşüşün ardından Bitcoin fiyatı 37.500 USD seviyelerinde destek buldu. Ancak destek seviyesinden gelen tepki ile düşen trendini de kıran Bitcoin çok önemli bir direnç seviyesinde bulunuyor. Bu engellin de aşılması ile 42.500 dolara doğru yeni bir yolculuk başlayabilir.

bitcoinftx
Bitcoin 4 saatlik grafiği

Aksine düşüş durumunda ise ilk destek noktası tekrardan 37.500 dolar bölgesi olacaktır. Bir sonra ki büyük destek noktası ise 36.800 dolar seviyesinde bulunmaktadır.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum fiyatı 2.600 dolar seviyesine yakın bir aralıkta işlem görüyor. Eğer Ethereum 2.550 dolar seviyesindeki direncini desteğe dönüştürebilirse fiyat hareketleri için yükseliş beklentisi artacaktır. Asıl önemli direnç seviyesi ise yükselen trendine yaptığı retesttir diyebiliriz. Çünkü bu bölgenin kırılması ile Ethereumun yükseliş trendine geri girmesi olası olacaktır.

ethereum-grfk
Ethereum 4 saatlik grafiği

Aşağı tarafta ise fiyat 2.400 dolar seviyelerinde önemli bir destek noktası bulunmaktadır. Daha fazla kayıp 2.100 dolar seviyelerine doğru düşüşü tetikleyebilir.

ADA, LTC, DOGE ve XRP Fiyat Analizi

Cardano 1.35 dolar direnç bölgesinin üzerine yükseldi. Bitcoine bağlı düşüş yaşamadan önce 1.38 dolar seviyesini test etti. 1,35 doların altında bir kırılma yaşansa da boğalar 1,32 dolar seviyelerinde düşüşü durdurabilir. Ek olarak aşağı tarafta bir sonraki büyük destek 1,30 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Litecoin 140 dolar pivot seviyesinin üstüne geri çıktı. Fiyat için ilk destek seviyesi 135 dolar seviyesinde bulunuyor. Ek kayıplar olması durumunda 130 dolar seviyesine doğru bir hareket gelebilir. Buna karşılık, 140 doların üzerinde ki bir kırılma 150 dolara doğru istikrarlı bir artış başlatabilir.

Dogecoin yazım sırasında 0.2 dolar seviyesindeki desteğinin altında işlem görüyor. İlk önemli destek 0.18 dolar seviyelerinde bulunuyor. Boğalar 0.18 dolar seviyesini koruyamazsa 0.165 dolara doğru düşüş olabilir. Aksine yükseliş olması durumunda ilk direnç bölgesi 0.2 dolar seviyesinde bulunuyor.

XRP fiyatı 0.7 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor 0.7 dolar seviyesinde destek bölgesinin kırılımı ile aşağı yönlü bit harekette ilk destek noktamız 0.65 dolar seviyesinde bulunuyor. Ayrıca 0.75 dolar seviyesindeki direncin kırılımı durumunda yeni bir yükseliş dalgası gelebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster