Ethereum 5500 Dolar Olur mu? Veriler Ne Diyor?

ETH 18 Bin Dolar Olabilir Mi?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum Bitcoin’den daha iyi bir hafta geçirdi. Dünyanın en büyük alt birimi son birkaç gün içinde toparlandı, ancak yalnızca Pazar günü 2600 dolarlık işarete dokunmaya devam etti. Aslında, yazının yazıldığı sırada ETH, haftalık %12.2’lik kazancın ardından 2616,43 dolardan işlem görüyordu.

Londra hard forku yaklaşırken, borsalardaki Ethereum dengesi de azalıyor. Aslında, son zamanlarda art arda en düşük seviyelerine ulaşıyor. Haziran ayının başına doğru, döviz cüzdanlarındaki kümülatif bakiye 21 milyon seviyesinin oldukça üzerindeydi. Ancak, iki ay içinde aynı değer 1,5 milyonun üzerinde düştü.

Ek olarak, döviz net akış göstergesi, çıkışların genel olarak Haziran ayından bu yana girişleri gölgede bıraktığını da vurguladı. Kümülatif olarak, bu iki gösterge, piyasa katılımcılarının ETH fiyatının yükseltmeye olumlu tepki vermesini beklediği gerçeğini ortaya koydu. Ayrıca bugün ETH piyasasında mevcut olan minimum satış baskısının da altını çizdi.

Ethereum (ETH)

Ethereum için Yükseliş Bekleyebilir miyiz?

İlginç bir şekilde, ETH’nin MVRV (piyasa değeri-gerçekleşen değer) oranı Haziran 2020’den bu yana 1’in altına düşmedi. Bu, esasen yatırımcıların son birkaç aydır normalden daha fazla getiri elde ettiğini gösteriyor. Bu gösterge 3.7’ye doğru indiğinde, bir piyasa zirvesinin şansını yoğunlaştırır.

MVRV, bu yılın başlarında ETH’nin rallisi sırasında ve ayrıca 2017’nin mega boğa koşusu sırasında da aynısını belirtmişti.

Yazının yazıldığı sırada, oran aynı seviyeye doğru ilerliyor gibiydi. İki haftadan kısa bir süre içinde (20 Temmuz’dan 1 Ağustos’a kadar), bu göstergedeki okuma 1,50’den 2,18’e yükseldi. Eğilim aynı hızda devam ederse, Ethereum’un fiyatı bundan altı haftalık bir süre içinde yükselebilir ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabilir. Bu nedenle, yoğun bir rallinin önümüzdeki haftalarda herhangi bir zamanda başlaması beklenebilir.

Ayrıca bu oranın çok sık 2’nin üzerine çıkmadığını da belirtmek gerekir. Ancak bunu ne zaman başarsa, MVRV 3.7 seviyesini daha sık gösterdi. Aynı durum ETH’nin fiyatı üzerinde de dalgalanma etkisi yarattı.

Ethereum (ETH) mvrv

Ayrıca, SOPR (harcanan çıktı kâr oranı) bir başka ilgi çekici eğilimin altını çizdi. Bu oran Haziran başından beri 1 civarında dalgalanıyordu. Yakın geçmişte iki kez de uyumlu bir eğilim gözledik.

2019’daki ilk örnekte (Mayıs ortasından Temmuz sonuna kadar), ETH’nin fiyatı %67’lik bir artışa tanık olurken, 2020’deki ikinci örnekte (Mart ortasından Temmuz ortasına kadar), alt fiyatı %112’ye yakın bir artış gösterdi. . Benzer büyüklükte bir artış, ETH’nin Ağustos-Eylül aylarında 3500-5500 dolar seviyesini kırdığını görebilir.

Ethereum (ETH)

Yukarıda bahsedilen metriklerin durumuna bakıldığında, ETH’nin boğa koşusunun devam ettiği sonucuna varmak adil olur. Yukarıda bahsedilen aşama başladığında, alt fiyatın büyük olasılıkla yeni ATH’lere değmesi bekleniyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster