Bitcoin Düşüş Hareketine Devam Edecek Mi?

Bitcoin grafiğini incelediğimizde 1 hafta içerisinde %-20 düşüş gerçekleştiğini görüyoruz. Yazımızda Bitcoin’in önemli destek ve direnç bölgelerini inceledik.

Bitcoin Coin Yorum Analizi! (Aylık)

Bitcoin’in aylık grafiğini incelediğimizde, 11.735$ seviyesinde bulunan destek bölgesi bizleri karşılıyor. Bu destek bölgesi Bitcoin’in 69K yükseliş trendini başlattığı “trend başlangıç bölgemiz” bu bölgemizin boğa yatırımcıları için dikkatle takip edilmesi gereken bölgemizdir. (Bknz: FUD Nedir?)

Eğer Bitcoin bu belirtilen bölgemize kadar düşüş hareketi gerçekleştirir ise, 10k Doların altında aylık mum kapanışı stop olacak şekilde uzun vadeli spot alımlar gerçekleştirilebilir.

11.735$ ve 10.700$ bölge aralığı birçok uzun vadeli yatırımcı için alım bölgesi olacaktır. Belirttiğimiz bu bölgelerde ciddi alım emirleri mevcut.

Fakat eğer Bitcoin bu haftalık mum kapanışını 18K üzerinde kapatırsa, yükselişin devam etme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum. Eğer altında mum kapatırsa belirttiğim bölgelere düşme ihtimali mevcut.

Bitcoin’de Bu Hafta Neler Olabilir?

Bitcoin grafiğini incelediğimizde, 16 Bin Dolar altında bulunan likiditeleri temizlediğini görüyoruz. 16K dolar bölgesi haftalık grafikte baktığımızda önemli destek bölgelerinden bir tanesi

Bitcoin’e haftalık grafikte bu bölgelere kadar çok sert düşüş hareketi gerçekleştiği için bu bölgelerde 2023 Ocak ayına kadar yatay hareket gerçekleştireceğini ve daha sonra Ocak ayının ortalarına doğru 20k dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşayacağını düşünüyorum. (Bknz: DEX Nedir?)

Eğer bitcoin bu bölgede yatay hareketine devam ederse, altcoin yatırımcıları piyasadan soğuyacaktır. Büyük balinaların da yapmak istediğinin bu olduğunu düşünüyor ve piyasadan yatırımcıların çekildiği zaman yükseliş hareketine başlayacağını düşünüyorum.

Bitcoin’in bu bölgelerde yapacağı yatay hareketlerde işlem almak riskli olacaktır. Spot ve uzun vadeli yatırımlar için 11.735$ bölgesini beklemek çok daha doğru olacaktır.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version