Bitcoin Değerinin Çok Altında İşlem Görüyor!

Bitcoin BTC

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin yatırımcılarının sık sık takip ettiği ve gündeme getirdiği stok akış modeline göre Bitcoin bu fiyatın çok üzerinde olması gerekiyor.

Bitcoin İlk Defa Bu Kadar Ucuz!

Bitcoin Stok Akışı Grafiği
Bitcoin Stok Akışı Grafiği

Bitcoin tarihinde daha önce stok akış modeli ele alındığında hiç bu kadar ucuz olmamıştı. Stok fiyat akışı modeline göre Bitcoin fiyatlanmasının şu an 82 bin 700 dolar seviyelerinde olması gerekiyordu. Sene sonunda ise bu fiyatın 135 bin dolar seviyelerine kadar çıkması bekleniyordu. Ancak Bitcoin 30 bin dolar seviyelerinden tam olarak kurtulabilmiş değilken böyle bir veri bizlere Bitcoin’in sahip olması gereken değerin çok altında işlem gördüğünü söylüyor.

Bu Grafik Bir Alım Fırsatı Mı?

Bitcoin İçin Alım Fırsatı Mı?
Bitcoin İçin Alım Fırsatı Mı?

Uzun yıllardır bu grafiği takip eden yatırımcılar bunun bir alım fırsatı olduğunu ve daha önce hiç yaşanmadığını dile getiriyor. Bu sebeple eğer bu grafiğe inanıyorsanız bunun harika bir alım fırsatı olduğunu belirten analistler buna rağmen temkinli olunması çağrısında bulundu.

Kimisi bunu korkunç bir ayı piyasası olarak nitelendirirken kimisi de tarihte yaşanan ilk ve en büyük alım fırsatı olarak gördü. Grafiğin bu zamana kadar doğru çalışmış olmasına rağmen bundan sonra bozulabileceği ve artık yönünden sapabileceği yönünde söylentiler de mevcut.

Ayı Piyasasının Habercisi Mi?

Bitcoin Ayı Piyasasına Mı giriyor!
Bitcoin Ayı Piyasasına Mı giriyor!

Bu grafiğin verilerine göre alım fırsatı olabileceğini değerlendiren analistler olduğu gibi bunun bir ayı sezonu habercisi olduğunu düşünen analistler de var. İkiye bölünen birçok ünlü analist, sosyal medya paylaşımlar ile de savundukları yönü kanıtlamaya çalışıyor.

Ancak yine de piyasa bu haldeyken bir yön tahmini yapmanın ne kadar zor olduğunu belirten kripto para analistleri de mevcut. Bu sebeple her iki senaryoya da hazırlıklı olunması gerektiğini belirtiyorlar. Ayı sezonu beklentisinin gerçekleşmemesi için grafiğin seyrine oturması veya eskisi kadar net ve sağlam bir gösterge olmadığını bizlere göstermesi gerekiyor. Şimdilik bu iki ihtimalde kripto para yatırımcılarının gündeminde mevcut.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster