Salı, Nisan 20, 2021

“Bitcoin stok akışı modeli mükemmel çalışıyor”

Bitcoin, yeni haftaya yükseliş ivmesiyle başladı. Sektörün önde gelen bir analisti, BTC fiyatının tam olarak tahmin edildiği gibi performans gösterdiğini düşünüyor.

Hisse senedi akışı fiyat modelinin yaratıcısı ünlü analist PlanB, 1 Mart tarihli yazısında Bitcoin’in Şubat kapanışına dikkat çekti. Analist, BTC’nin geçen ayı stok akışı çapraz varlık modelinin öngördüğü seviyede kapattığını öne sürdü:

“Yeni turuncu noktaya dikkat edin: Bitcoin Şubat ayını 45.240 dolardan kapattı! (Ocak kapanışı 33.141 dolardı, şu anki oran 46.500 dolardı) Her şey mükemmel çalışıyor.”

PlanB, Bitcoin’in Ocak ayını 33.141 $ ‘dan kapatmasının ardından, stok akışı modelinin “5. aşamaya geçti” ve 2021’in Bitcoin için olağanüstü bir yıl olacağını söyledi. Ünlü analist, BTC fiyatının Mayıs ayına kadar 85.000 $ göreceğini ve yıl sonuna kadar 100.000 ila 288.000 $ arasında bir noktada olacağını düşünüyor.

Stok akışı modelinin yaratıcısı, Bitcoin hakkındaki olumlu tahminlerinde yalnız değil. Bitcoin yüzde 20’nin üzerinde bir düzeltme yaşamasına rağmen, piyasadaki önde gelen rakamlar kripto para birimine olumlu bakmaya devam ediyor.

Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, 23 Şubat’ta yüzde 40-50’ye varan düzeltmelerin normal olduğunu ve Bitcoin fiyatının 100.000 doları hedeflediğini söyledi.

Blockchain teknolojileri sağlayıcısı Blockstream’in CSO’su Samson Mow da düzeltmeden etkilenmeyen isimler arasında yer aldı. Bitcoin’in çok yakında rekoru yenileyeceğini söyleyen Mow, kripto paranın Mayıs ayına kadar 100.000 dolara ulaşmasının çok muhtemel olduğunu düşünüyor.

Şubat ayında 58.000 $ ‘a yükseldikten sonra hafta sonu düzeltilerek 43.000 $’ a düşen Bitcoin, yeni haftaya güçlü bir başlangıç ​​yaptı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96