Bitcoin 42.000 Doları Aşmaya Çalışıyor!

Bitcoin Kendine Bir Destek Arıyor!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin günlük grafik verileri, uzun süredir devam eden direnç seviyesindeki savaşın bittiğini gösteriyor. Bu da yükselişin devam edip etmeyeceği konusunda mevcut rallinin gücünü gösteriyor.

Bitcoin dün gece satıcıların savunamadığı 42.000 dolar direncini güçlü bir hareketle kırdı. Böylelikle 42.400 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Günlükte 10 Yeşil Mum!

Bitcoin, 2012’den bu yana ilk kez günlük grafikte 10 kez üst üste yeşil mum yaktı. Coinotag verilerine göre 42.400 dolar seviyelerinden gerileyen Bitcoin, kazançların çoğunu korudu. Bitcoin yazım sırasında 41.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ayrıca son 24 saat içinden hala %8 üzerinde yükseldi.

Bitcoin günlük grafiğinde nadir olarak üst üstte 10 yeşil mum gözüküyor. Öyle ki böyle bir durum en son 2012’de meydana gelmişti.

Bir analist bu durumun ne olursa olsun dikkat çekici olduğunu belirtiyor. Ayrıca bunun ayı satış baskısı eksikliğinden meydan geldiğini söylüyor.

Bitfinex’teki harekelere göre Bitcoin spot fiyatını mevcut seviyelerde kısaltma riskini çoğu yatırımcı almıyor.

Web-yakalama_31-7-2021_182927_

Popüler tüccar Scott Melker günü özetleyerek, “BTC, mayıs ayındaki destansı düşüşten bu yana ilk kez 42.000 dolar direncini ciddi bir şekilde test etti.” dedi.

Bitcoin’in Tavanında Çatlaklar Görünüyor!

42.000 dolar seviyesi Bitcoin’in  mayıs ayından bu yanadır yükselişlerdeki son direnci olarak göze çarpıyor. Tüm zamanların en yüksek seviyelerinden 29.000 dolar seviyelerine kadar düşen Bitcoin, bundan önce iki kez 40.000 dolar seviyelerine kadar yükselebilmişti. Fakat analistler, balina alımlarının artmaya devam etmesiyle 45.000 dolar seviyelerinin hayal olmadığını belirtiyorlar.

long-short
BTC/USDT alış ve satış pozisyonları

Ayrıca analistlere göre popüler ve tarihsel olarak Bitcoin fiyat tahmin modellerine göre, spot fiyat hala çok daha yüksek olmalı.

Bununla birlikte, PlanB, ağustos ayında da lider kripto para biriminin yükselişine devam edebilmesi için 47.000 dolar seviyelerinde ki kapanışların yeterli olacağını belirtti.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook