Bitcoin Yükselişi Kalıcı Olacak Mı? Yükseliş Sahte Mi?

Bitcoin Trendi

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin son zamanlarda 40 bin doların üzerini oldukça zorluyordu. 40 bin doların üzerine çıkan Bitcoin için bu yükseliş sahte mi?

Bitcoin 40 Bin Dolar Üzerinde Kalacak Mı?

Bitcoin 40 Bin Doların Üzerinde Kalacak Mı?
Bitcoin 40 Bin Doların Üzerinde Kalacak Mı?

Analistler için kritik bir seviye 40 bin dolardı. Bu seviyenin kırılması bir psikolojik sınırı geçmemiz anlamına geliyordu. Bunun ardından önce ki ret yediğimiz nokta 41,500 doları aşmayı denedik. BTC bu seviyelerin üzerine çıksa da tutunmayı başaramamıştı. 21 Mayıs tarihinden beri görülen en yüksek seviyeye çıkarak 42,448 dolar seviyelerini gördü. 42 bin dolar seviyesinin üzerini bir çok analist bir trend dönüşümü olarak nitelendiriyordu diyebiliriz. Bu sebeple kripto para piyasası için önemli bir noktaya gelmiş durumdayız. Bitcoin’in burada tutunmayı başarması uzmanlara göree büyük bir gelişme.

Kurumsallar Bitcoin Birikimi Yapıyor Mu?

Kurumsallar Bitcoin Biriktiriyor Mu?
Kurumsallar Bitcoin Biriktiriyor Mu?

Küçük yatırımcının kripto paralara ilgisi oldukça fazla. Bunun sebebi oldukça hareketli bir piyasa olması ve gün içerisinde ciddi fiyat hareketleri yakalama imkanının bulunması. Elbet de bu yüksek kazançlar sağlayabildiği gibi yüksek kayıplarda sağlayabiliyor. Ancak küçük yatırımcı, özelliklede tecrübesiz küçük yatırımcı ellerindeki varlıkları düşüşlerde panik ile satabiliyor.

Bu da piyasanın zaman zaman daha da gerilemesi anlamına geliyor. Bu sebeple büyük yatırımcının önemi oldukça fazla diyebiliriz. Büyük yatırımcılar Mayıs ayında satış yapıyor gibi gözüküyorlardı. Ancak Haziran ayında tekrar toplamaya başladıkları görüldü. Özellikle fiyatların düşmesi küçük yatırımcı için olumsuz bir sinyalken büyük yatırımcının alım fırsatı olarak gördüğü bir gelişmeydi denilebilir. Bu sebeple Haziran ayı içerisinde büyük yatırımcıların birikim yaptıklarını görebiliriz.

Analistler Bu Konuda Ne Düşünüyor?

Analistlerin Bitcoin Hakkında Düşüncesi!
Analistlerin Bitcoin Hakkında Düşüncesi!

Trendin yönünü belirlemek için 42 bin dolar seviyesinin kırılması gerektiğinden birçok analist bahsediyordu. Bu açıklamaları yazılarımızda sık sık sizler ile paylaştık. Şuan için 42 bin doların üzerine çıkmamız olumlu bir gelişme denilebilir. Ancak Bitcoin yazımızın yazıldığı anda 41,400 dolar seviyelerinden işlem görmekte. Bu bizlere 42 bin dolar seviyelerinde en azından şimdilik tutunamadığımızı gösteriyor. Uzmanlar bu seviyenin üzerine tekrar çıkıp tutunmamız gerektiğini ve bu seviyeyi bir destek olarak kullanmaya başlamamız gerektiğini aktarıyorlar. Şimdilik 42 bin dolar direncinden ret yemiş gibi gözüküyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook