Bitcoin 2021 Yılının En Düşük Seviyesine İndi!

Kurumsal Yatırımcılar Kaçıyor Mu?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ünlü analist Rekt Capital yaptığı açıklama da Bitcoin fiyatının 2021 yılının en düşük seviyesine indiğini belirtti. Bitcoin’i neler bekliyor?

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’den Kaçıyor Mu?

Kurumsalların Bitcoin Talebinde Azalma!
Kurumsalların Bitcoin Talebinde Azalma!

Popüler analist Rekt Capital Bitcoin’in 2021 yılının en düşük seviyesine indiğini söyledi. Ayrıca 50 haftalık EMA seviyesinin de kaybedildiğinden bahsetti. Buna bağlı olarak Rekt Capital kurumsal yatırımcının Bitcoin için yükseliş beklentileri üzerinde değişiklik olduğunu iddia etti. Bu gibi durumlarda genel olarak kurumsalların satış yapacağının altını çizen ünlü analist temkinli olunmasını söyledi.

Kurumsal yatırımcının satışlarının başlaması bir nevi ayı piyasasına tam anlamıyla girmemiz anlamına geliyor. Çünkü bir çok kişi bulunduğumuz konuma ayı piyasasından ziyade durakladığımız bir ara sezon gözü ile bakıyor. Ancak kurumsal yatırımcıların satışları başlarsa ayı piyasasına girdiğimizi kabullenmekten başka çare yok gibi gözüküyor.

Bitcoin için Senaryo Değişebilir Mi?

Kurumsallar Bitcoinlerini Satacak Mı?
Kurumsallar Bitcoinlerini Satacak Mı?

Analistler bu eğilimin değişebileceği konusunda ise net bir şey söylemiyorlar. Bu kadar manipülasyona açık bir piyasada haberlerin fazlası ile etkili olduğunu söylüyorlar. Bu sebeple önümüzde ki günlerde çıkan haberlerin takibinin yapılması son derece önemlidir diyebiliriz. Son zamanlarda bazı teknik göstergelerin dahi çalışmamasının sebebinin de bu olabileceği düşünülüyor.

Manipülasyonlardan dolayı analistlerin şaşırdığı ve göstergelerin işe yaramadığı zamanlar dahi olabiliyor. Bu sebeple Elon Musk gibi güçlü isimlerin açıklamaları ve özellikle devletlerin bu konuda ki tutumlarının piyasaya yön verdiği maalesef bir gerçek. Kısacası kurumsalların yapmalarını beklediğimiz satışlarının önüne geçebilmek mümkün. İyi haberlerin ardı ardına gelmesi ile satışların engellenebileceği düşünülüyor.

BTC Teknikte Düşüş mü Gösteriyor?

Glassnode Verileri OTC Grafiği
Glassnode Verileri OTC Grafiği

Kurumsalların talebinin azaldığına dair bir kaç veri de mevcut. Yalnızca varsayımlar ile değil veriler ile konuşan analistler de var. Paylaşılan verilerde tezgah üstü piyasa (OTC) Btc’nin Kasım 202’den beri devam edene yükseliş trendini kırdığını gösterdi. Veriler gerçekten de kurumsalların ilgisinin azaldığını açıkça gösteriyor. Düşüşlerde küçük yatırımcının da genel olarak panik satışları yaptığını düşünürsek kurumsal yatırımcıların piyasaya olan ilgisinin azalması kripto para piyasası için olumsuz bir hava oluşturuyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster