Ana SayfaHaberBinance US'a Voyager'ın Varlıklarını Satın Almaya Mahkeme Onayı

Binance US’a Voyager’ın Varlıklarını Satın Almaya Mahkeme Onayı

-

Binance.US – Binance’in Amerika’daki şubesi – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’i yendi. Bloomberg’e göre, Amerikan kripto borsası, New York Güney Bölgesi’ndeki iflas mahkemesinin yeşil ışığını, dört günlük duruşmadan sonra almayı başardı.

Amerika’da Binance.US Bayrağı Dalgalandı!

Hakim Michael Wiles, Komisyonun yaptığı itirazları reddetti. Komisyon, Ocak 2023’de satın almaya ilişkin sınırlı bir itiraz dile getirdi. Komisyonun ana sorunu, ABD kripto borsasının bu büyük bir anlaşmayı nasıl finanse edebildiğiydi. Ayrıca, düzenleyici otorite, anlaşmanın bazı bölümlerinin federal yasalara aykırı olduğunu iddia ederek, borsanın menkul kıymet yasasını ihlal etmiş olabileceğini ileri sürdü.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC): Piyasa ‘Geçiş Dönemine’ Girdiğinde, Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler Burada

Ancak, hakim, SEC’in itirazının “belirsiz” olduğunu belirtti. Menkul kıymet yasası ihlali üzerine, Hakim Wiles, Komisyonun destekleyici kanıt sunamadığını iddia etti. Ayrıca, hakim, Reuters’a göre, Komisyonun kırmızı bayrakları dalgalandırmak için son anda beklediğini vurguladı.

Binance Voyager’in Varlıklarını 1 Milyara Alıyor!

Onayla, Binance.US artık Voyager‘ın varlıklarını 1 milyar doların üzerinde satın alabilecek. Ayrıca, anlaşmanın geçmesi, borçluların yaklaşık %73’üne kadar bir geri ödeme yapmasına neden olabilir. Twitter’da bir açıklama yapan Binance.US, şunları söyledi:

“Hedefimiz her zaman müşterilerin kripto para birimlerini en hızlı zamanda geri almalarını ve kullanıcıların kendi varlıkları hakkında kendi kararlarını vermelerini sağlamaktır. İşlemi tamamlamaya ve Voyager müşterilerine en yüksek hizmet ve destek seviyesini bekledikleri yere katılmalarına ilerleyerek bakıyoruz.”

Önemle, Binance.US, Voyager’ın varlıklarını satın alma hakkını kazanmak için ikinci kripto şirket oldu. Teklif öncelikle şimdi iflas eden kripto borsası FTX tarafından kazanıldı. Ancak, çöküşünden sonra, Haziran 2022’de iflas için başvuran kripto ödünç veren, ikinci bir teklif turu düzenledi ve Binance.US galibi olarak çıktı.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC), Altın, S&P 500 ve Genişleyen Korelasyon

En son mahkeme güncellemesi, Voyager’ın tokeni VGX’e bir güç verdi. CoinMarketCap’a göre, token, sadece son bir saat içinde yüzde 23’ün üzerinde bir artış kaydetti ve basın zamanında 0,4905 dolarda işlem gördü.

Ayrıca, 24 saatlik ve yedi günlük grafik yaklaşık yüzde 26’lık bir yükseliş kaydetti. Binance.US, SEC ile mücadelesini kazanmış olsa da, sorunları bitmedi. ABD Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) de Voyager ve Binance.US anlaşmasını araştırıyor. Ve, incelemesi, Binance.US’nin 18 Nisan 2023’e kadar satın almayı tamamlaması gerekiyorsa, anlaşmanın tamamlanmasını etkileyebilir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Ethereum Fiyat Konsolidasyonunu Koruyor Potansiyel Giriş Bölgesi Neresidir?

17 Mart'tan beri, Ethereum [ETH], $ 1,715 - $ 1,840 fiyat aralığında konsolide olmuştur. Başka bir deyişle, ETH geçtiğimiz yedi günde yan yana yapıda kaldı ve hafta sonuna kadar uzayabilirdi.

SEC çağrısından önce SUSHI holderları pozisyonlarını azaltmış olabilir!

Sushi holderları SushiSwap ekosistemine ihanet mi ediyor? Yüklü çıkışların sebebi SEC çağrısı mı? Coinbase Staking olayları bu konunun neresinde? İşte tüm detaylar.

XRP, dört aylık aralığını aşarak yükselişe geçti, boğalar $0.5’ın üzerine yükseliş bekliyor.

Kasım ayından beri yatay hareketlerden sonra, Ripple [XRP] Çarşamba günü önemli direnç seviyelerinin ötesine şiddetli bir kırılım gösterdi. Bu, varlığın arkasındaki güçlü alıcı görüşünü destekleyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bitcoin (BTC)’nin 30 Bin Doları Görmesi İçin Ne Gerekiyor?

Bitcoin fiyatı tüm kayıplarını silip $28,000'in üzerine çıktı. BTC, gelecek seanslarda düzgün bir artışa başlamak için $28,500 direnç bölgesini aşmak zorunda.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler