Ana SayfaHaberBitcoin (BTC), Altın, S&P 500 ve Genişleyen Korelasyon

Bitcoin (BTC), Altın, S&P 500 ve Genişleyen Korelasyon

-

Zamanla, geleneksel piyasa ve kripto-piyasası arasındaki korelasyon derecesi değişti. Her iki açık soru da, boşluğun ne kadar genişlediği ve mevcut korelasyonun hangi seviyede olduğudur.

Kripto-SPX korelasyonu, Bitcoin veya Ethereum’un fiyatı ile ABD’deki hisse senedi piyasasının performansını ölçen standart bir ölçüt olan S&P 500 endeksi arasındaki ilişkidir.

Altının fiyat değişimi, S&P 500’e eklenerek, ayrılmanın daha iyi bir görünümü elde edilir. Geleneksel varlıkların ve kripto para birimlerinin fiyat eğilimleri, benzer bir desen izleyip izlemediklerini belirlemek için karşılaştırılır.

Bitcoin, Altın ve SP500 Korelasyonun mevcut durumu

Santiment tarafından yapılan yeni bir rapora göre, S&P 500, Altın ve kripto para birimlerinin fiyatları artık aynı anda hareket etmiyor. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri 6 Mart’ta sürekli zorluklarla mücadele etmeye devam etti, ancak çalışma altın ve hisse senedi piyasasının bazı iyileşme gösterdiğini gösterdi.

Crypto market correlation score

Kaynak: Santiment

S&P 500, günlük zaman diliminde grafiğe bakıldığında 2 Mart’tan itibaren toparlanmaya başladı. Düşüşün ardından gelen bu iyileşme, aynı zamanda grafiğe de yansıdı. Grafik, 2 Mart’tan itibaren başlayan toparlanmasından bu yana yaklaşık %3’ün üzerinde yükseldiğini gösterdi. Basın zamanında yaklaşık %0.16 oranında yükselişle 4.059 dolarda satılıyordu. Güçlü bir boğa eğilimi, Nötr çizgiyi yukarıya geçerek RSI çizgisinin gösterdiği gibi.

S&P 500 price move

Kaynak: TradingView

Ve aynı dönemde, BTC’nin grafiklerine bakıldığında, 3 Mart’ta yaklaşık %5’lik bir düşüşün ardından tekrar yükselmeye çalıştığı görüldü. Yakında çok az yükseldi ve kripto yaklaşık 22.500 dolarda ticaret ediyordu. RSI çizgisi, nötr çizgiyin altında olduğundan, hala zorluklarla mücadele ettiği gösterildi.

Bitcoin (BTC) price movement

Kaynak: TradingView

Grafiklerin kripto para piyasası korelasyonu için ne anlama geldiği önemli

Bu iki grafik aynı zaman diliminde gösterdiği şey, iki varlık sınıfı arasındaki mevcut fiyat farkıdır. Ayrıca, BTC’nin 3 Mart’taki düşüşünden sonra farkın arttığını gösterdi. Genel olarak, BTC’nin fiyatının düşmesi, neredeyse tüm kripto para birimlerinin fiyatını etkiler.

Silvergate bölümü

Kripto dostu banka Silvergate, geçtiğimiz hafta sağlık sorunları nedeniyle gündemdeydi. Kripto para birimleriyle ilgili sıkı denetim ve bulanık kuralların artmasıyla, bankanın tutumunun değiştiği rapor edildi. Sonuç olarak, haberin ardından, birçok ilgili proje ve borsa, bankayla ilişkilerini kesti. Büyük bir kurumsal oyuncunun ayrılığını vurguladığı için, geniş kapsamlı bir panik yayıldı. Korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) Silvergate olayının ardından kripto-piyasasının kapasitesi ciddi bir darbe aldı.

S&P 500 price move

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Ethereum Fiyat Konsolidasyonunu Koruyor Potansiyel Giriş Bölgesi Neresidir?

17 Mart'tan beri, Ethereum [ETH], $ 1,715 - $ 1,840 fiyat aralığında konsolide olmuştur. Başka bir deyişle, ETH geçtiğimiz yedi günde yan yana yapıda kaldı ve hafta sonuna kadar uzayabilirdi.

SEC çağrısından önce SUSHI holderları pozisyonlarını azaltmış olabilir!

Sushi holderları SushiSwap ekosistemine ihanet mi ediyor? Yüklü çıkışların sebebi SEC çağrısı mı? Coinbase Staking olayları bu konunun neresinde? İşte tüm detaylar.

XRP, dört aylık aralığını aşarak yükselişe geçti, boğalar $0.5’ın üzerine yükseliş bekliyor.

Kasım ayından beri yatay hareketlerden sonra, Ripple [XRP] Çarşamba günü önemli direnç seviyelerinin ötesine şiddetli bir kırılım gösterdi. Bu, varlığın arkasındaki güçlü alıcı görüşünü destekleyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bitcoin (BTC)’nin 30 Bin Doları Görmesi İçin Ne Gerekiyor?

Bitcoin fiyatı tüm kayıplarını silip $28,000'in üzerine çıktı. BTC, gelecek seanslarda düzgün bir artışa başlamak için $28,500 direnç bölgesini aşmak zorunda.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler