Binance 390 Milyon Dolarlık BNB Yakımı Gerçekleştirdi!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Binance 16. coin burn işlemini geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. Binance 390 milyon dolar değerinde BNB yaktı. Peki bunun fiyata etkisi nasıl olacak? İşte detaylar!

BNB Yakımı Nedir?

Binance 16. Coin Burn Etkinliğini Gerçekleştirdi!
Binance 16. Coin Burn Etkinliğini Gerçekleştirdi!

BNB yakma işlemi, lider kripto para borsası Binance tarafından dolaşımda ki BNB coinlerin sayısının azaltılması demektir. BNB madenciliği yapılamayan ve çıktığı ilk gün tüm coinlerin Binance tarafından oluşturulduğu bir coindir. İlk çıktığında toplamda 200,000,000 BNB vardı. Binance ise bu coinlerin miktarı 100,000,000 olana kadar yakım işlemine devam edecek. Her 3 ayda bir olan bu etkinlik Binance borsasında yapılan 3 aylık işlemlere bağlı olarak yapılıyor. Yakılacak coin miktarı bu şekilde belirleniyor. Binance her çeyrekte borsanın kârının yüzde 20’si ile bu yakım işlemini gerçekleştiriyor. Bu veri göz önünde bulundurulursa Binance borsasının 2021 yılının 2. çeyreğinde elde ettiği kâr 2 milyar dolar.

BNB Yakımının Fiyat Hareketine Etkisi!

Binance CEO'su CZ
Changpeng Zhao

Coin yakmanın fiyat hareketine nasıl bir etkisi olacağı ise merak konusu. Binance kısa süre içerisinde çok iyi bir performans göstererek 690 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başarmıştı. Bunu elbet de arkasında dünyanın en büyük kripto para borsası olmasına da borçlu diyebiliriz. Ancak BNB yakmanın ve bunun duyurusunun da yapılmasının fiyata oldukça olumlu yandığını söyleyebiliriz. Binance CEO’su CZ’nin sık sık sözünü ettiği BNB, ona göre 600 dolar seviyelerindeyken hâla dip fiyatındaydı. Lider altcoin Ethereum’un yerini almaya çalıştığını bir çok yatırımcı biliyor. Bu yapılan etkinlik ise BNB coin fiyatı için son derece olumlu bir etkinlik diyebiliriz.

Geçmiş BNB Yakımlarının Fiyata Etkisi!

Binance Coin Yakımı Gerçekleşti!
Binance Coin Yakımı Gerçekleşti!

Geçtiğimiz aylarda yapılan coin burn etkinliklerinin fiyata ne kadar etkisi olmuş bakarsak bu bizlere belki de gelecekteki yakımlar adına da fikir verebilir. 14. bnb yakımı etkinliği olduğunda BNB coin 45 dolar seviyelerindeydi. 15. bnb yakımı olduğunda ise Binance coin fiyatı 540 dolar seviyelerindeydi. Bu da bizlere her yakım sonrasında fiyatın olumlu etkilendiğini gösteren bir veri. Ancak daha önceki yakım işlemlerinde boğa koşusunun son sürat devam ettiğini ve bunun etkisinin de olabileceğini unutmamak gerekiyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook