Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi: Trend Kırıldı mı?

analiz-10

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasası şubat ayının başından itibaren artış göstermeye başladı. Şubat ayı artış oranı ortalama %20 civarında seyretmektedir. Bugün itibariyle Bitcoin 44.250 dolar, Ethereum ise 3.100 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Geçtiğimiz aylardaki düşüşlerden dolayı AVAX, birçok yatırımcının yakından takip ettiği altcoin olarak bu hafta %27’lik bir artış gerçekleştirdi. Bu artış kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı.

AVAX İçin Ralli Tekrardan Başlıyor mu?

AVAX 02.08 1

İlk olarak 2018 yılında piyasaya sürülen AVAX, kripto para piyasasının yerli ışığı olarak gözümüze çarpıyor. Piyasaya sürüldüğünden itibaren çok büyük artışlar göstererek kripto para piyasasında kendine kalıcı bir yer edindi.

Kripto para piyasalarının yavaş yavaş hareketlenmesi ile Avalanche yükseliş sinyalleri vermeye başladı. Yukarıda grafikte de görüldüğü gibi AVAX fiyatı, ATH seviyesinde oluşan düşüş trendine yaklaşıyor. Yıl içerisinde gerçekleşen sert ve büyük çaplı düşüşler dışında çizilen kanal arasında ilerliyor. Fakat şubat ayı itibari ile kripto para piyasası hareketlenmeye başladı. Bu yüzden piyasada hacim hareketliği de artacağından dolayı major altcoinlerin yukarı yönlü fiyat hareketleri gerçekleştirmesi muhtemel olacaktır. Avalanche düşen trendi kırdığı takdirde orta vadede yeni ATH’lar gelmesi muhtemel olacaktır.

AVAX Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 45.000 dolar seviyesinin üzerine yükselmesi ile çoğu altcoinde de kısa vadeli yükselişler hakim oldu. AVAX, aralık ayının sonlarında zirve noktasını 123 dolar ile yapmıştı. Bu zirve sonrasında AVAX düşen trend içerisine giriş yaptı. Bu düşüşteki en temel sebep lider kripto para birimi Bitcoin 33.000 dolar seviyelerine kadar geri çekilmesiydi. Şubat ayının başlamasıyla birlikte yeniden pozitif yönde harekete geçen Bitcoin piyasayı olumlu yönde etkiledi.

Yukarıda grafikte önümüzdeki pozitif ve negatif ilerlemelerde karşılaşacağımız destek ve direnç noktalarını gösterdik. AVAX için pozitif yönde ulaşacağımız ilk direnç bölgesi 95 dolar seviyesidir. Bu direncin kırılması durumunda bir sonraki direnç bölgemiz olan 109 dolar seviyesine kadar ulaşması muhtemeldir. Olası bir negatif yönde gerçekleşen harekette ise ilk destek noktamız 81 dolar olacaktır. Bu geri çekilmelerin devam etmesi ile birlikte 81 dolar desteği de kırıldığında 73 dolar seviyelerine kadar geri çekilmeler yaşanması muhtemeldir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster