ATOM Teknik Analizi: Yatay Konsolidasyon Sürüyor!

atom-cosmoss

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde yükselişler yaşamaya devam ediyor. Çoğu altcoinde belirgin yükselişler gözlemlenemezken mem-coinlerin çoğu son 1 ayda fiyatlarını katlayarak yükselişler yaşadılar. ATOM ise belirli bir fiyat arlığında işlem görmeye devam ediyor.

ATOM Kısa Vadeli Teknik Analizi

ATOM-11.03-1

COSMOS yazım sırasında 37 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için 4 saatlik grafikte bir simetrik üçgen oluşumu gözlemleniyor. Bu da altcoinin belirgin bir fiyat hareketleri sağlayamamasına neden oluyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef simetrik üçgenin alt çizgisinin test edilmesi olacaktır. Bu trend çizgisinin kırılımı ile birlikte 32 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Ancak bu seviyenin kırılımı ile birlikte aşağı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlenebilir.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin hemen altında seyrediyor. RSI’ın tekrardan yukarı yönlü seyredip yarım çizginin üzerine çıkması ile birlikte fiyatta toparlanmalar gerçekleşebilir. Ek olarak MACD histogramında yarım çizgi seviyelerinde karışık sinyal çubukları gözlemleniyor. Ancak bu da simetrik üçgenden kaynaklı momentum eksikliğini göstermektedir.

Alcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye simetrik üçgenin üst trend çizgisi olacaktır. Bu trend çizgisinin aşılması ile birlikte 43 dolar seviyeleri test edilebilir.

COSMOS İçin Kısa Vadeli Destek-Direnç Seviyeleri!

Önemli Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

Kritik Direnç Seviyesi

34

38

41

ATOM Orta Vadeli Teknik Analizi

ATOM-11.03-2

ATOM için grafikte bir yükselen trend oluşumu gözlemleniyor. Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde bu yükselen trend çizgisinin kırılmaması altcoin için oldukça pozitif olacaktır. Ancak bu trend çizgisinin kırılımı ile birlikte aşağı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlenebilir.

Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde ilk hedef seviye 39 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak bu seviyenin aşılması ile birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesi test edilebilir.

ATOM için yükselen trend çizgisinin altında istikralı fiyat hareketleri sağlanması durumunda aşağı yönlü sert fiyat hareketleri gözlemlenebilir. Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 32 dolar seviyeleri olacaktır. Ancak bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile 30 dolar seviyeleri test edilebilir. Ek olarak aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 20 ve 50 günlük basit hareketli ortalamadan yukarı yönlü tepki alınması da muhtemel olacaktır.

COSMOS İçin Orta Vadeli Destek-Direnç Seviyeleri

Önemli Direnç Seviyesi 

Önemli Destek Seviyesi 

Kritik Destek Seviyesi

39

43

32

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster