Amerikan Eyaletinden Merkeziyetsizlik Hamlesi!

blokzincir

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak tanınan ilk Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonu (DAO) onaylandı.

Kripto Dostu Eyaletten Bir İlk!

Amerika Eyaletinin DAO Adımı
Amerika Eyaletinin DAO Adımı

Amerikan CryptoFed DAO CEO’su Marian Orr yaptığı açıklamada Wyoming’in eyaletinin  tartışmasız bu konuda dünyanın en iyisi olduğunu ve dijital parada Amerika içerisinde önde gelen eyalet olduğunu söyledi.

ABD’deki en büyük 165 tüccarı temsil eden Merchant Advisory Group (MAG), başvuruyu desteklediğini ifade etti. MAG’ın CEO’su John Drechny, grubun ödeme kabul alanında her zaman daha fazla rekabeti savunduğunu belirtti.

Bu merkeziyetsizlik hamlesi ile teknolojiye ayak uydurmak ve bu konuda en iyisi olmaya çalıştıklarını belirtiyorlar. Amerikan CryptoFed DAO, mobil bankacılık çözümleri sağlayıcısı MSHIFT tarafından 1 Temmuz 2021’de kuruldu. Proje, misyonunu enflasyon veya deflasyon gibi etkilerden etkilenmeyen bir ekonomiyi teşvik etmek olarak tanımlıyor.

Kripto Para Piyasasına Etkisi!

DAO Adımı Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkiler?
DAO Adımı Kripto Para Piyasasını Nasıl Etkiler?

Kripto para piyasalarına bu tarz haberlerin olumlu yansıdığı bir gerçek. Elbet de hemen etkisini gösterecek haberler olmadığından dolayı etkilerini ilerleyen dönemlerde görmemiz muhtemel. Bu gibi haberlerin aynı zamanda kripto paraların insanlar tarafından kabul görmesini sağlaması ve artık hayatımızın içine kripto paraların daha rahat girmesine ve alışılmasına sebep olacak adımların atılmasını sağladığı da bir gerçek. Bu şekilde adım atan ülkeler veya bölgeler gelecek için bu yeni teknolojiye şimdiden ayak uydurmaya çalışıyor gibi duruyor.

DAO Nedir? Nasıl Çalışır?

DAO Nedir Nasıl Çalışır?
DAO Nedir Nasıl Çalışır?

Ethereum ağını kullanır. Ağın en bilinen özelliği olan akıllı sözleşmeler ile çalışır. Burada hedeflenen, merkezi bir güç olmaksızın herhangi bir kişiye ya da kuruma değil doğrudan otomatik bir sisteme bağlı olan bir ağ yaratmaktır. Bu sayede spekülatif haberlerden, manipülasyondan arındırılmış bir sistem görmüş olmak DAO’nun amacıdır diyebiliriz.

Amerikan eyaleti Wyoming yapılan hamlede bunları sağlamaya çalışmış ve merkeziyetsiz geleceğe inananlardan olduğunu kanıtlamıştır. Eyalet de öncelikli hedefinin piyasa manipülasyonlarından ve merkezi otoriteden kurtulmak olduğunu da söyleyebiliriz. DAO şimdiye kadar insanların gözünde yasallığı ile ilgili soru işaretleri sebebi ile kararsız bakılan bir teknoloji olsa da bir Amerikan eyaletinin projesi olarak karşımıza çıkması bu sorunlarında ortadan kalktığının bir habercisi olabilir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook