Orta Amerika Liderleri Bitcoin’i (BTC) Onaylamasına Rağmen Varlık Ters Tepti!

Birden fazla kaynaktan elde edilen verilere göre, Orta Amerika liderleri bu hafta 'lazer gözlere' geçmelerine rağmen Bitcoin (BTC) ters tepti.

btc düsüs
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal Bitcoin yatırımcısı Microstrategy daha fazla Bitcoin elde etmek için bir 400 milyon dolarlık bütçe ayırmıştı. Amerika’dan gelen olumlu Bitcoin haberleri de fiyatta yükseliş beklentisi yaratmıştı fakat tam tersi oldu. Bitcoin fiyatı salı sabahına yüzde 9’luk düşüşle başladı.

Herkes İçin Bitcoin!

Hafta sonu El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkenin Bitcoin’i ‘yasal ihale’ olarak benimsemek istediğini ve yakında yerel Kongre’ye resmi bir teklif sunacağını söyledi. Ardından, bir Tweet’te Bukele, Bitcoin kazançlarında sermaye vergisi olmayacağını ve tüm ‘kripto girişimcilerine’ kalıcı oturma izni verileceğini söyledi.

Kısa süre sonra diğer Orta Amerika liderleri de bu koroya katıldı. Bu sabah, bir Panama yetkilisi kendi düşünceleriyle birlikte ülkede Bitcoin için mevzuat önerdi.

Güney Amerikalı yetkililer çok geride değil. Daha dün, Paraguay Ulusal Kongre üyesi Carlitos Rejala, Bitcoin’in “Ay’a” gideceğini ve ülkenin ayak uydurmak için “yeni nesille el ele” gitmesi gerektiğini söyledi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Rejala, “Bu haftaya Paraguay’ı dünyanın gözü önünde yenileyecek değerli bir projeyle başlıyoruz.” diyerek duyurusunun sonuna “to the moon #btc & #paypal” ifadesini ekledi.

Piyasanın Tepkisi Olumsuz!

Veriler, Bitcoin’in bu sabah 3.000 dolara düştüğünü ve 32.220 dolara kadar gerilediğini gösteriyor. O zamandan beri, yazım tarihi itibariyle 33.171 dolara yükseldi ancak 34 dönemlik hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görüyor.

Bitcoin daha önce 36.000 dolarlık ‘direnç’ seviyesini kıramadı. Sonuç olarak piyasa değeri 600 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir düşüş yaşadı. (Nisan 2021’de 1,2 trilyon doların oldukça üzerindeydi)

Bu arada bazı tüccarlar da gözyaşlarına boğuldu. Elde edilen veriler, yalnızca son 12 saat içinde 433 milyon dolar değerinde Bitcoin yatırımcısının “tasfiye edildiğini” ve tüm kripto pazarında 1 milyar doların üzerinde vadeli işlem tasfiyesi yapıldığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,134.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!