Diğer

  Orta Amerika Liderleri Bitcoin’i (BTC) Onaylamasına Rağmen Varlık Ters Tepti!

  Kurumsal Bitcoin yatırımcısı Microstrategy daha fazla Bitcoin elde etmek için bir 400 milyon dolarlık bütçe ayırmıştı. Amerika’dan gelen olumlu Bitcoin haberleri de fiyatta yükseliş beklentisi yaratmıştı fakat tam tersi oldu. Bitcoin fiyatı salı sabahına yüzde 9’luk düşüşle başladı.

  Herkes İçin Bitcoin!

  Hafta sonu El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkenin Bitcoin’i ‘yasal ihale’ olarak benimsemek istediğini ve yakında yerel Kongre’ye resmi bir teklif sunacağını söyledi. Ardından, bir Tweet’te Bukele, Bitcoin kazançlarında sermaye vergisi olmayacağını ve tüm ‘kripto girişimcilerine’ kalıcı oturma izni verileceğini söyledi.

  Kısa süre sonra diğer Orta Amerika liderleri de bu koroya katıldı. Bu sabah, bir Panama yetkilisi kendi düşünceleriyle birlikte ülkede Bitcoin için mevzuat önerdi.

  Güney Amerikalı yetkililer çok geride değil. Daha dün, Paraguay Ulusal Kongre üyesi Carlitos Rejala, Bitcoin’in “Ay’a” gideceğini ve ülkenin ayak uydurmak için “yeni nesille el ele” gitmesi gerektiğini söyledi.

  Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Rejala, “Bu haftaya Paraguay’ı dünyanın gözü önünde yenileyecek değerli bir projeyle başlıyoruz.” diyerek duyurusunun sonuna “to the moon #btc & #paypal” ifadesini ekledi.

  Piyasanın Tepkisi Olumsuz!

  Veriler, Bitcoin’in bu sabah 3.000 dolara düştüğünü ve 32.220 dolara kadar gerilediğini gösteriyor. O zamandan beri, yazım tarihi itibariyle 33.171 dolara yükseldi ancak 34 dönemlik hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görüyor.

  Bitcoin daha önce 36.000 dolarlık ‘direnç’ seviyesini kıramadı. Sonuç olarak piyasa değeri 600 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir düşüş yaşadı. (Nisan 2021’de 1,2 trilyon doların oldukça üzerindeydi)

  Bu arada bazı tüccarlar da gözyaşlarına boğuldu. Elde edilen veriler, yalnızca son 12 saat içinde 433 milyon dolar değerinde Bitcoin yatırımcısının “tasfiye edildiğini” ve tüm kripto pazarında 1 milyar doların üzerinde vadeli işlem tasfiyesi yapıldığını gösteriyor.

  Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$69,100.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Ethereum (ETH) Fiyat Artışı: Önemli Yatırımcılar Piyasa Kazançlarına Rağmen Neden Güçlü Duruyor?

  <div class="tdb-block-inner td-fix-index"> <ul> <li>Balinalar büyük miktarda ETH topladı ve HODL yapmaya devam etti.</li> ...

  SUIPAD (SPAD) Solar DEX IDO’yu Tanıttı: Merkeziyetsiz Borsalar İçin Yeni Bir Dönem.

  SuiPad, Solar DEX'in İlk DEX Teklifi (IDO) duyurusunu yaptı, bu olay merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe önemli bir kilometre...

  Arjantinli Düzenleyiciler, El Salvador Yetkilileriyle Bitcoin (BTC) Stratejilerini Tartıştı: Önemli Bilgiler Ortaya Çıktı.

  Arjantinli düzenleyiciler, Bitcoin (BTC) benimsenmesi konusunda El Salvador yetkilileriyle görüşmelerde bulundu. ...