Amerika Gazetesi Açıkladı! DeFi Farming Güvenli Değil!

DeFi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ünlü Amerikan iş gazetesi wall street journal (WSJ) DeFi Farming’i güvensiz bulduğunu açıkladı. Sosyal medyadan FUD yapıldığı gerekçesi ile tepkiler büyümeye devam ediyor.

Ünlü Gazeteden Kriptoya Darbe

DeFi

WSJ, kriptolar için DeFi farming’i riskli bir yatırım olarak gördüğünü açıkladı.
DeFi sektörü TVL(Total Locked Value)(Toplam Kilitli Kripto) tutarı 55 milyar doların üzerinde bulunmaktadır.

Kripto dünyası, çeşitli teknolojiler ile kullanıcılarının karını en üst düzeye çıkarmak için çözümler sunmaya devam ediyor. Spesifik olarak, staking ve borç verme, kripto dünyasında para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Ancak, merkezi olmayan ve düzensiz doğası nedeniyle, bazıları bunu güvenli olmayan bir yatırım olarak görüyor.

İşte bu sebeplerden ötürü ünlü iş gazetesi Wall Street Journal aşağıda yer alan Tweet’i paylaşmış olarak görülüyor. Beraber bakalım.

DeFi

“DeFi İle Çok Fazla Risk Alıyorlar”

DeFi

Wall Street Journal, yatırımcıların Kripto DeFi Farming sistemleri ile risk aldıklarını belirtti. Kesin olmak gerekirse, kripto alanının bu stake etme teknolojileri FDI tarafından düzenlenmez ve korunmaz. Bu nedenle, sigorta kapsamında olmadığı için yatırımcılar kripto stake etme başarısız olduğunda hiçbir şey yapamazlar. Dediği bir açıklama yaptı

Mark Cuban’dan Açıklamalar

DeFi
Mark Cuban

Bir diğer taraftan ise bunun tam tersi olarak staking yöntemlerinin bir çok yatırımdan daha güvenli ve şeffaf olduğunu düşünenler var. Bunlardan bir tanesi de, Dallas Mavericks’in sahibi ve aktif bir kripto getirisi çiftçisi olan Mark Cuban, DeFi çiftçiliği için  şeffaflığı ve yüksek APY getirileri ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getiriyor:

“DeFi tarımı, yüksek temettü ödeyen hisse senetleri veya yüksek getirili teminatsız borç veya tahvil satın almaktan çok farklı değildir. Diğer şirketlerden daha fazla ödeme yapmalarının bir nedeni var. Daha büyük risk altındadırlar.”

Diyerek sözlerini noktalayan milyoner Mark Cuban yatırımlarına bu alan üzerinden devam edeceğini de söylüyor.

Bugün için, DeFi tarımı alanı kripto dünyasının bir parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. Aslında bakacak olursak, kilitli kriptoların toplam değeri (TVL) 55 milyar doların üzerindedir. Toplam kripto dünyasının hacmi bugün için 1.23 trilyon dolardır. Bu tarımcılık piyasanın yüzde 4.5’ine eşittir diyebiliriz. Bununla birlikte DeFi dünyasının dünya çapında birçok yatırımcının güvenini kazanmaya devam ettiğini de söyleyebiliriz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster