Pazartesi, Ocak 25, 2021

Güncel Bitcoin Fiyat Analizi

Güncel Piyasaların Bitcoin Fiyat Analizi :Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) son haftalardaki performansına göre güçlendi ve 7 bin 520 dolara yükseldi. Ancak o zamandan beri, önde gelen kripto para biriminin fiyatı geri çekildi ve boğalar 7 bin 500 doları geçemediği için lider para birimi şu an CoinMarketCap verilerine göre 7 bin 421 dolardan işlem görüyor. Bitcoin Fiyat Analizi yapmak şu anda Analistler tarafından kripto piyasası için ne anlama geldiği konusunda bölünme yaşıyor. Bazıları, bu durumun önümüzdeki günlerde BTC’nin 8 bin dolara yükselişinin bir göstergesi olduğunu söylüyor, diğerleri de bunun dezavantaj olduğunu düşünüyor. Yani Analistler şuan için sağlıklı bir Bitcoin Fiyat Analizi yapamıyor.

2020 Bitcoin Fiyat Analizi Şu an İçin Ne Gösteriyor?

Bitcoin Fiyat Analizi

Satoshi Flipper, bu hamlenin ardından Bitcoin Fiyatı 7 bin 500 doları geçerse, fiyatın 7 bin 800 dolara ve potansiyel olarak ötesine geçeceğini ima etti. Analist Zoran Kole da Bitcoin’in 7 bin 500 dolarlık direncini kıramamasını bir zayıflık göstergesi olarak kabul ediyor. Kole attığı bir tweet’te, 7 bin 500 doların üzerinde alım satım yapana kadar, BTC’nin düşüş eğiliminde olacağını ifade etti.  Ayrıca, yüksek hareketlilik nedeniyle tüccarlar yakında FOMO veya FUD’a girebilirler. Josh Rager, “Her iki tarafta net bir yönü olmayan argümanlar olsa da, 7 bin 800 dolar ile 6 bin 900 dolar arasındaki aralık kritik bir eşiktir. Ancak, ticaret planlarına uymalı ve duraklara sadık kalınmalıdır” dedi.

Bitcoin 2019 Yılını Nasıl Tamamladı?

Bitcoin Fiyatı 2019 yılına 3700$ seviyesinden başlangıç yaptı. Ocak ayında bir miktar düşüş sergiledi ve 3350$ seviyesini test etti. Şubat ayından itibaren başlayan yükselişle haziran ayında 13900$ seviyesine kadar yükselerek 3,75 kat artış göstermiş oldu. Temmuz ayından itibaren başlatan düzeltme hareketi BTC fiyatının 6450$ seviyesine gerilemesine neden oldu. Bu da 2019 yılı içerisindeki zirveden %54’lük değer kaybı anlamına geliyor. 2019’un tamamlanmasına bir buçuk gün kalmışken, çok büyük bir sürpriz olmazsa yıl kapanışının 7500$ seviyesine yakın olacağını değerlendiriyorum.

Bitcoin’e yıllık olarak baktığımızda görüyoruz ki 2019 başında Bitcoin’e yatırım yapan biri, sermayesini yıl sonunda neredeyse 2 katına çıkarmış oluyor. Tabi, bunu bir çırpıda söylemek kolay; yatırım yapıp sabırla beklemek zordur. Dolayısı ile sermayemizi yıllık bazda değerlendirip muhasebesini yapmak; karımızı, zararımızı, kaçırdığımız fırsatları hatalarımızı ve ucundan döndüğümüz hataları değerlendirmek, tecrübe hanemizde artı puan olarak yer alacaktır.

Bitcoin 2020 Yılına Olumlu Girebilir

Bilindiği gibi Bitcoin’de 2020 yılında halving gerçekleşecek. Bu tüm kripto para piyasasında büyük bir beklenti yarattı. Eğer BTC 2020 yılına olumlu girerse, halving ile beraber ciddi bir yükseliş de yaşanabilir. Moe şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin önümüzdeki birkaç gün boyunca temperli momentumunu koruyabildiği sürece, 2020’nin ilk bölümlerinde yukarı doğru momentumunda büyük bir genişleme görebilir.”

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39