Diğer
  Ana SayfaHaber123 Yıllık Santral Ürettiği Elektriği Satmak Yerine Bitcoin Madenciliği Yapacak

  123 Yıllık Santral Ürettiği Elektriği Satmak Yerine Bitcoin Madenciliği Yapacak

  -

  Abd’nin Newyork eyaletinde bulunan 123 yıllık hidroelektrik santralinin sahibi aynı zamanda Albany Engineering şirketinin CEO’su Jim Besha, santralde ürettikleri elektriği satmak yerine Bitcoin madenciliği yapmanın daha karlı olduğunu söyledi.

  Elektik Üretmek Yerine Madencilik Yapmak 3 Kat Daha Karlı

   

  Bitcoin Madenciliği
  Bitcoin Madenciliği

  Tesisin şuandaki sahibi ve işletmecisi Albany Engineering Corp’un (AEC), ucuz ve yenilenebilir enerjiye erişimi sürdürmek için National Grid ile bir anlaşma imzaladı. Şirket, ulusal şebekeye (National Grid) elektrik satarak kilovat saat (kWh) başına yalnızca 0,03 ABD doları kazandıklarını ifade ederken şirketin CEO’su Jim Besha, yerel gazetecilere yakın tarihli verdiği röportajda şirketin şu anda çok uluslu elektrik ve gaz şirketi National Grid’e elektrik satacağından 3 kat daha fazla para kazandığını söyledi.  Şuanda yaptıklarının bir deneme çalışması olduğunu belirtip madencilik için yeterli tecrübenin kazanılıp ve yeni ekipmanın da temin edilmesiyle faaliyetlerini genişleteceklerini ifade etti.

  Bu Hidroelektrik Santrali Aynı Zamanda Dünyanın En Eski Yenilenebilir Enerji Tesislerinden Birisi Konumunda

  Yenilenebilir Enerji

  123 yıllık hidroelektrik santralinin sahibi aynı zamanda Albany Engineering şirketinin CEO’su Jim Besha, “Bunun dünyanın hala çalışan en eski yenilenebilir enerji tesisi olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Dünyanın en eski yenilenebilir enerji tesislerinden biri olarak kabul edilen bu tesisin 18.3 dönümlük bir alanı var. Mechanicville Hidroelektrik Santrali 1897 yılında Hudson River Power Transmission Company tarafından inşa edilmiş ve yıllar önce santral neredeyse kapatılmıştı. 1897’de inşa edildiğinden beri sürekli faal durumda olamayan bu tesisin, eski gücüne ulaşmasına çok çaba harcanmış. 1993 yılında tekrar faaliyete geçen tesisin eski orijinal makinelerinin bir çoğunu hala kullandığı için bu tesisi işletmekten çok fazla kar edilemeyeceği  şeklinde rapor sunan National Grid, piyasanın oldukça altından üretilen elektriği almak istemiş. Tesisin sahibi CEO’su Jim Besha bu duruma sıcak bakmayarak son dönemlerde popülerliği artan Bitcoin madenciliği üzerine denemeler yapmaya karar vermiş. Bu nedenle üretilen temiz enerjinin bir kısmından şimdi Bitcoin madenciliği yapmak için faydalanılmaya başlanmış. Yenilebilir enerji kaynakları kullanan hidroelektrik santrallerinin çevreyi korumak için bir umut olabilme potansiyeli mevcut zira Elon Musk’da Bitcoin madenciliğin çevreye zararlı olduğuğunu söyleyip Bitcoin ile Tesla satın alınmasından vazgeçtiğini söylemişti. 

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler