123 Yıllık Santral Ürettiği Elektriği Satmak Yerine Bitcoin Madenciliği Yapacak

Bitcoin Madenciliği ve Çin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Abd’nin Newyork eyaletinde bulunan 123 yıllık hidroelektrik santralinin sahibi aynı zamanda Albany Engineering şirketinin CEO’su Jim Besha, santralde ürettikleri elektriği satmak yerine Bitcoin madenciliği yapmanın daha karlı olduğunu söyledi.

Elektik Üretmek Yerine Madencilik Yapmak 3 Kat Daha Karlı

 

Bitcoin Madenciliği
Bitcoin Madenciliği

Tesisin şuandaki sahibi ve işletmecisi Albany Engineering Corp’un (AEC), ucuz ve yenilenebilir enerjiye erişimi sürdürmek için National Grid ile bir anlaşma imzaladı. Şirket, ulusal şebekeye (National Grid) elektrik satarak kilovat saat (kWh) başına yalnızca 0,03 ABD doları kazandıklarını ifade ederken şirketin CEO’su Jim Besha, yerel gazetecilere yakın tarihli verdiği röportajda şirketin şu anda çok uluslu elektrik ve gaz şirketi National Grid’e elektrik satacağından 3 kat daha fazla para kazandığını söyledi.  Şuanda yaptıklarının bir deneme çalışması olduğunu belirtip madencilik için yeterli tecrübenin kazanılıp ve yeni ekipmanın da temin edilmesiyle faaliyetlerini genişleteceklerini ifade etti.

Bu Hidroelektrik Santrali Aynı Zamanda Dünyanın En Eski Yenilenebilir Enerji Tesislerinden Birisi Konumunda

Yenilenebilir Enerji

123 yıllık hidroelektrik santralinin sahibi aynı zamanda Albany Engineering şirketinin CEO’su Jim Besha, “Bunun dünyanın hala çalışan en eski yenilenebilir enerji tesisi olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en eski yenilenebilir enerji tesislerinden biri olarak kabul edilen bu tesisin 18.3 dönümlük bir alanı var. Mechanicville Hidroelektrik Santrali 1897 yılında Hudson River Power Transmission Company tarafından inşa edilmiş ve yıllar önce santral neredeyse kapatılmıştı. 1897’de inşa edildiğinden beri sürekli faal durumda olamayan bu tesisin, eski gücüne ulaşmasına çok çaba harcanmış. 1993 yılında tekrar faaliyete geçen tesisin eski orijinal makinelerinin bir çoğunu hala kullandığı için bu tesisi işletmekten çok fazla kar edilemeyeceği  şeklinde rapor sunan National Grid, piyasanın oldukça altından üretilen elektriği almak istemiş. Tesisin sahibi CEO’su Jim Besha bu duruma sıcak bakmayarak son dönemlerde popülerliği artan Bitcoin madenciliği üzerine denemeler yapmaya karar vermiş. Bu nedenle üretilen temiz enerjinin bir kısmından şimdi Bitcoin madenciliği yapmak için faydalanılmaya başlanmış. Yenilebilir enerji kaynakları kullanan hidroelektrik santrallerinin çevreyi korumak için bir umut olabilme potansiyeli mevcut zira Elon Musk’da Bitcoin madenciliğin çevreye zararlı olduğuğunu söyleyip Bitcoin ile Tesla satın alınmasından vazgeçtiğini söylemişti. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster