YouTube’un Kralı “PewDiePie, yakın tarihli bir videoda kısaca Ethereum’dan bahsetti

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para biriminin açık sözlü bir savunucusu olmasa da, çevrimiçi olarak “PewDiePie” olarak bilinen Felix Arvid Ulf Kjellberg, genellikle sponsorluklar yoluyla giderek daha fazla alana dahil oluyor.

Bu, kısa bir süre önce, bu makalenin yazılmasından itibaren yaklaşık dört milyon kez izlenen bir YouTube videosunda Ethereum‘dan kısaca bahsettiğinde bu çok netleşti.

PewDiePie yeni bir videoda Ethereum’u konuştu

Kripto para biriminin açık sözlü bir savunucusu olmasa da, çevrimiçi olarak “PewDiePie” olarak bilinen Felix Arvid Ulf Kjellberg, genellikle sponsorluklar yoluyla giderek daha fazla alana dahil oluyor.

Yaklaşık dört milyon kez izlenen YouTube videosunda Ethereum’dan kısaca bahsediyor. Bitcoin, Ethereum ve kripto para birimleri bir bütün olarak bu alan büyümeye devam ederken popüler kültüre nüfuz etmeye devam ediyor.

Kjellberg 11 Kasım’da yayınlanan “Hepimizin yaptığı şeyler” adlı bir videoda Ethereum’dan bahsetti ve kripto para biriminin logosunu ikinci seçeneklerle ilgili bir memin parçası olarak tanıdı. Logosunu tanımanın ötesinde Ethereum veya kripto para birimi hakkında yorum yapmadı.

Bu, bir videoda kripto para biriminden ilk kez bahsetmiyor.

Sık sık, milyarlarca Bitcoin çalmakla sonuçlanan 2017 dönemi dolandırıcılığı BitConnect’e atıfta bulunuyor. Hikayeyi bilmesine rağmen, videoda konuyu anlatmıyor.

Kripto şirketleri sponsorluğunda

Yalnızca YouTube’da 106 milyon takipçisi ve diğer sosyal medya platformlarında milyonlarcası ile, bir kripto para birimi veya blok zinciri platformu hakkında haberi yaymak için nüfuzundan yararlanmak isteyen kripto şirketlerinin olması şaşırtıcı değil.

Kripto şirketleri tarafından desteklenen en az üç PewDiePie örneği olduğu görülüyor.

İlki, ICO patlamasının hala mevcut olduğu 2018’de oldu. Bir dakikalık bir reklamda SGamePro adlı bir şeyi överek, bir kripto para birimi projesi için tanıtım videosunda yer aldı. O noktada şakalaştı:

“[Burası] dünyanın en popüler mobil oyunlarından bazılarını oynayarak kripto TOKENları çıkarabileceğiniz harika bir yer. Oynayın Kazanın… [Oyunların] kazananları, diğer kriptolara dönüştürülebilen yüksek oranda likit ERC-20 TOKENları ile ödüllendirilir. “

Video aslında sadece birkaç bin kez görüldü ve görünüşe göre internetin yıllıklarına kayboldu.

İkincisi, daha önce CryptoSlate tarafından bildirildiği üzere 2019 yılındaydı. Twitch benzeri bir yayın platformu olan DLive, Tron ve Justin Sun aracılığıyla BitTorrent ailesine katıldı ve şunları kutlamak için PewDiePie’ye sponsor oldu:

DLive’ın BitTorrent Ailesi’ne katılmasını kutlamak için bir PewDiePie Koltuğu veriyoruz… Ama Felix, BitTorrent kim? Eh, BitTorrent dünyanın en büyük eşler arası dosya paylaşım ağıdır ve Tron blockchain tarafından desteklenmektedir, bu da 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip oldukları anlamına gelir.

DLive ile bir yıllık bir yayın anlaşması imzaladı ve düzenli olarak on binlerce kullanıcıyı platforma getirdi.

Son zamanlarda Ethereum tabanlı fungible olmayan tokenleri destekleyen Wallem adlı Pokemon Go tarzı bir oyunu tanıtmaya başladı.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!