Çarşamba, Nisan 14, 2021

Ethereum Bu Gelişmesi İle “Son 10 Yılın En İyi Yatırımı” Olabilir!

Yılın En İyi Yatırımı

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum Fiyatı (ETH), 2019 yılı içerisinde 350 dolara kadar çıksa da, daha sonra yaşanan düşüş ETH’yi 120 dolara kadar geriletti. Ethereum Bu Gelişmesi İle “Son 10 Yılın En İyi Yatırımı” Olabilir! Coin yorumları!

Buna rağmen önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Wolf, Ethereum için önümüzdeki 10 yıllık sürede inanılmaz bir büyüme potansiyeli olduğunu düşünüyor. Wolf’un attığı grafiğe göre Ethereum, 2010 yılından itibaren BTC ’nin gösterdiği parabolik büyümeyi yaşayabilir. Bu tabii ki oldukça iddialı bir tahmin ancak analist tahminine oldukça güveniyor gibi gözüküyor.

Ethereum Gerçekten Bitcoin’i Takip Edebilir Mi? Son 10 Yılın En İyi Yatırımı !

Yukarıdaki grafikte kırmızı ile gösterilen ETH fiyat hareketinin, siyah ile gösterilen BTC fiyat hareketinin neredeyse birebir oranında aynısı olduğunu görmek mümkün. Ancak burada Bitcoin’in enflasyona karşı dirençli yapısı, madencilik zorluğunun otomatik artması ve diğer avantajları hesaba katılmıyor. Buna ek olarak sınırlı bir arza ve her dört yılda bir gerçekleşen blok ödülü yarılanmasına sahip olan BTC, birçok konuda Ethereum’dan daha üstün gibi gözüküyor.

Yine de Ethereum tarafında da birçok avantaj olduğu biliniyor. Özellikle akıllı kontratlar sayesinde merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) konusunda bir devrim yaratan ETH, önümüzdeki yıllarda inanılmaz bir kullanıma ulaşabilir. Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının da 2019 yılında %130 üzerinde büyüdüğü raporlarını göz önüne alırsak, Ethereum’un geleceği gerçekten de parlak gözüküyor. Bundan önce başka analistlerin de ETH için parabolik büyüme yaşanacağını belirtmesi, ihtimalleri daha çok arttırıyor. 

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.84
  THYAO.IS₺11.92
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.34
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21