Diğer
  Ana SayfaHaberYatırım Firması Valkyrie'den İlginç Bitcoin ETF Başvurusu!

  Yatırım Firması Valkyrie’den İlginç Bitcoin ETF Başvurusu!

  -

  • Valkyrie, BTFD kodu ile yeni bir ETF başvurusu yaptı.
  • Bu fon kabul edilirse, diğer fonların aksine kaldıraçlı olacak.

  SEC’in Bitcoin ETF’lerini reddetmesi yatırım firmalarını yıldırmayı başaramadı; Valkyrie şirketi yeni başvuruda bulundu.

  Valkyrie’den Yeni Bitcoin ETF Başvurusu

  Bitcoin (BTC) (30)

  Yatırım firması Valkyrie, NASDAQ’da “BTFD” kodu altında işlem görmesi umulan Bitcoin vadeli işlemlere dayalı borsa yatırım fonu için yeni bir başvuruda bulundu.

  Firmanın halihazırda aktif olan BTF fonunun aksine, bu fon kaldıraçlı olacak ve spekülatörlerin önde gelen kripto para birimine maruz kalma oranlarını ikiye katlamasına izin verecek. Firma, Ekim 2021’de senedi değiştirene kadar müstehcen senedin ilk olarak ilk fon için kullanılması planlanmıştı.

  Valkyrie’nin Bitcoin merkezli fonlarından hiçbiri Bitcoin‘e doğrudan maruz kalmıyor. Bunun yerine, Chicago Mercantile Exchange’de (CME) işlem gören Bitcoin vadeli işlemlerini kullanıyorlar.

  Bitcoin; mısır, altın veya başka herhangi bir varlık için vadeli işlem sözleşmelerine sahip olan traderlar, aslında bir trader’ın belirli bir zamanda, miktarda ve fiyatta bir varlık almasını veya satmasını zorunlu kılan bir anlaşmaya sahiptir.

  Şimdiye kadar piyasada dört farklı Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF var, ilki ProShares Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si (yine Ekim 2021’de piyasaya sürüldü). SEC her uygulama girişimini engellediğinden, herhangi bir Bitcoin spot ETF’si veya önde gelen kripto para birimine doğrudan maruz kalan fonlar yoktur.

  SEC ve Bitcoin ETF’leri

  Komisyon, Bitcoin pazarındaki manipülasyon olasılığına ilişkin endişeleri gerekçe göstererek, spot Bitcoin ETF’sindeki tüm girişimleri reddetti.

  Dijital varlık yöneticisi Grayscale, şu anda sorunlu Grayscale Bitcoin Trust ürününü (GBTC) bir spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için SEC ile uzun süredir devam eden bir hukuk mücadelesi veriyor. Yatırım şirketi, Komisyon’un spot ETF’ler yerine vadeli işlemlere dayalı ETF’leri onaylama hamlesini “mantıksız” olarak nitelendirdi.

  Mart ayında, DC Temyiz Mahkemesinde her iki taraf arasındaki tartışmayı denetleyen yargıçlar, SEC’in “gerçekten Bitcoin vadeli işlemleri ile Bitcoin’in spot fiyatı arasındaki ilişkiyi nasıl anladığını açıklaması gerektiğini” söylediler.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler