XRP Yorum Analizi: Hedef Seviyeler Nereler?

analiz-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin’in tüm zamanları en yüksek seviyelerini yenileyerek yükseliş yaşaması ile yükseliş yaşamaya devam ediyor. Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketleri sürerken XRP içinde yukarı yönlü fiyat hareketleri başlamış gözüküyor. Altcoin için artan boğa baskısı ile yukarı yönlü fiyat hareketleri sürerken hedef seviyelerin nereler olduğu ise merak konusu. Teknik ve fiyat analiz yorumları ile bu durumu inceleyelim.

XRP Fiyat Analiz Yorumu

XRP-11.10-2

XRP yorum analizimize başladığımız sırada 1.33 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketleri sürerken önemli direnç seviyesinin aşılması ile yüksek seviyelere doğru sert yükselişlerin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

Altcoinin günlük grafiğinde bir paralel kanal oluşumu gözlemleniyor. Bu paralel kanalın orta trend çizgisi şuana kadar 3 kez test edildiği gözleniyor. Bu yüzden yukarı yönlü fiyat hareketlerinde bu trend çizgisinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu paralel kanalın orta trend çizgisinin aşılması ile üst trend çizgisine doğru bir yükselişin gerçekleşesi muhtemel olacaktır.

XRP için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 1.4 dolar direnç seviyesi olacaktır. Bu direnç seviyesinin aşılması halinde orta trend çizgisine doğru yükselişin sürmesi muhtemel olacaktır. Ayrıca yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 1.65 dolar direnç seviyesi de yükselişlerde sınırlayıcı bir rol oynayabilir.

Altcoin için momentum pozitif olup piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğu gözlemleniyor. Ancak ayıların satış baskısını arttırması ile altcoinde aşağı yönlü fiyat hareketlerinin gözlemlenmesi muhtemel olacaktır. XRP için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 1.2 dolar destek seviyeleri olacaktır. Bu destek seviyesinin kırılımı ile 1.05 dolar destek seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi üzerinde pozitif seyrediyor. RSI’ın aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte altcoinin yukarı yönlü sert fiyat hareketleri sergilemesi muhtemel olacaktır.

XRP Orta-Uzun Vade Yorum Analizi

XRP-11.10-1

Altcoinin haftalık grafiğinde bir simetrik üçgen oluşumu gözlemleniyordu. Bu simetrik üçgenin üst trend çizgisin üzerinde işlem gören altcoin için bu durum oldukça pozitiftir. Ek olarak 50 günlük basit hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor. Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde bu hareketli ortalamadan yukarı yönlü tepki alınması muhtemel olacaktır.

Bollinger Bantlarında genişleme gözleniyor. Bu da altcoin için yüksek volatil fiyat hareketlerinin gerçekleşebileceğini göstermektedir. Ayrıca altcoin Bollinger Orta Bant seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bu da altcoin için pozitif olup üst bant seviyesine doğru bir yükselişin gerçekleşebileceğini ön görmektedir.

XRP haftalık grafikte kritik direnç seviyesi olan 1.3 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bu direnç seviyesinin üzerinde haftalık kapanış yapılması halinde yukarı yönlü sert fiyat hareketleri aktif olabilir. Ek olarak altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 1.05 dolar destek seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam edilmesi pozitif olacaktır.

XRP Destek-Direnç Seviyeleri

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

Kritik Direnç Seviyesi

1.3

1.05

1.4

1.65

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster