Çarşamba, Nisan 14, 2021

15 Ocak XRP Fiyat Yorumu ! Ne Olacak? Bir Dönüm Noktası Olabilir!

XRP Fiyat yorumu
XRP Fiyat Yorumu

Kripto para piyasasının 3. en popüler birimi XRP’nin arkasındaki şirket Ripple; hakkında açılan birçok dava ile meşguliyetini sürdürüyor. Söz konusu davaların çoğunun hedef noktası ise XRP’nin menkul bir değer olduğu noktasında birleşiyor. Peki 15 Ocak XRP Fiyat yorumu! Ne Olacak? 15 ocak Bir Dönüm Noktası Olabilir mi ? Coin Yorumları Ve Fiyat Analizleri!

Bilindiği gibi regülatörler tarafından ETH ve BTC ’nin bir menkul kıymet olmadığı kabul görmüş durumda ancak; XRP ile ilgili henüz böyle bir adım atılmış değil. Bu konuda henüz bir gelişme yaşanmamış olması da yatırımcıları ve XRP takipçilerini huzursuz etmeye devam ediyor.

Tüm bu huzursuzlukları farklı bir noktaya taşıyacak olan 15 Ocak 2020 tarihi ise; XRP ve dolayısıyla da Ripple için bir dönüm noktası olacak. Öyle ki ABD Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi’nde görülecek davada XRP’nin bir menkul değer olup olmadığı konusu açıklığa kavuşturulacak.

Ripple’a Göre XRP Bir Menkul Kıymet Değil!

Ripple şirketi XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ve kesinlikle öyle kabul edilmemesi gerektiğini savunuyor ve şirkete göre aksi kabul edilse bile davanın zaman aşımına uğrayıp düşürülmesi gerekiyor.

XRP Fiyat Yorumu! Ne Olacak Konusunda Yatırımcılar Ne Düşünüyor?

XRP yatırımcılarının gözünde Ripple’ın neredeyse her ay düzenli olarak yaptığı XRP satışları sebebiyle ünlü kripto değerde ciddi düşüşler yaşanıyor ve yatırımcılar ne yazık ki XRP Fiyatı üzerinden bekledikleri kazancı elde edemiyorlar. Aslında farklı bir noktadan bakıldığında Ripple’ın yaptığı bu toplu satışlar anlaşma yapılan kurumlarla ortaklıkları sağlamlaştırmak ve söz konusu şirketleri RippleNet ağına katmak amacıyla yapılıyor.

Dava Sürecinin Sonunda Ne Olacak?

Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi Yargıcı Phyllis J. Hamilton’ın vereceği kararla XRP ya bir menkul değer olarak kabul görecek ve XRP fiyatlarında ciddi bir düşüş yaşanacak çünkü XRP’nin iddia edildiği gibi menkul kıymet kabul edilmesi Ripple şirketinin 2013-2015 yıllarında lisanssız menkul kıymet satışı yaptığını ortaya koyacak ve şirket son derece yüklü bir cezaya çarptırılacak ya da Ripple’ın istediği gibi tam tersi olacak ve dava düşecek. İşlerin Ripple için iyi sonuçlanması da XRP konusundaki soru işaretlerini ortadan kaldıracağı için fiyatlarda önemli bir yükseliş sağlayacak. Şimdi herkesin gözü 15 Ocak’ta yapılacak olan Ripple davasında!

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!


 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.28
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.28
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.26