WazirX: Kripto Paranın Gelişmesinde Kadınların Payı Büyük!

WRX-PNG-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Mumbai merkezli WazirX kripto borsasının en son verileri, Hindistan‘daki küçük şehirlerden gelen kullanıcı kayıtlarından bugüne kadar %2.648’lik bir büyüme olduğunu gösteriyor.

Hint kripto borsası WazirX, Hindistan’daki daha küçük şehirlerden, ayrıca katman II ve katman III şehirler olarak da bilinen ve 100.000’e kadar vatandaşa ev sahipliği yapabilen kullanıcı kayıtlarında bugüne kadar %2.648 büyüme bildirdi. Yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

“Kademe II ve Kademe III şehirler,, 2021’de WazirX’teki toplam kullanıcı kayıtlarının neredeyse %55’ini oluşturmakta.”

Ülkede Kadın Yatırımcılarının Etkisi Büyük

Veriler ayrıca ülke genelinde kadın yatırımcı ve meraklıların sayısındaki artışı da vurguladı. WazirX’te Hintli kadınlara dair kullanıcı sayısında %65’lik bir artış meydana geldiğini açıkladı.

Pandemi kaynaklı kullanıcı sayısının daha da arttığını ifade eden WazirX, Ahmedabad, Lucknow ve Patna gibi ikinci kademe şehirlerde ortalama %2,950 büyüme ve ardından Ranchi, Imphal ve Mohali gibi üçüncü kademe şehirlerde benzer şekilde %2,455’lik bir artış bildirdi. .

Bir fiat ödeme ağ geçidi sağlayıcısı olan Razorpay da, ağındaki trafiğin yaklaşık % 54’ünü daha küçük şehirlerin oluşturduğunu söyleyerek dijital işlemlerde %92’lik bir büyümenin olduğunun da altını çizdi.

WazirX, kadın yatırımcıların çoğalmasının sebebini merak ederek bir araştırma gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen araştıma sonucunda, kadın yatırımcıların finansal bağımsızlık, daha yüksek bir yaşam standardı ve ikincil bir gelir kaynağı elde etmek için kripto para sektörünü seçtiklerini ortaya koydu.

Hindistan’da bulunan kripto para karşıtlarına rağmen,  kripto para popülaritesi yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. Mumbai merkezli bir kripto para borsası olan CoinDCX, dün C Serisi bağış toplama turunda 90 milyon dolar toplamıştı.

Son zamanlarda, bağımsız bir kurum olan IndiaTech.org, Hindistan hükümeti için kripto varlıkları ve borsaları ele alarak bir düzenleme gelmesi gerektiğini önerdi. CoinDCX CEO’su Sumit Gupta, bu düzenlemenin “Hintlilerin bu yeni küresel varlık sınıfını tanıması açısından oldukça önemli bir adım olduğunu” vurgulayarak hareketi destekledi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster