Diğer
  Ana SayfaHaberVanEck, "Bitcoin 2023'te 10 Bin Dolarak Düşecek"

  VanEck, “Bitcoin 2023’te 10 Bin Dolarak Düşecek”

  -

  Kripto para ekosisteminin önemli isimlerinden VanEck, Bitcoin’in 2023 yılında 10 Bin dolara düşeceğini söyledi ve önemli açıklama yaptı.

  Bitcoin 10 Bin Dolara Mı Düşecek?

  Riskli varlıkların görünümü, Federal Rezerv’in (Fed) likidite sıkılaştırmasında beklenen yavaşlamayı teyit eden Salı günkü ABD enflasyon raporunun ardından parlak görünüyor. Bununla birlikte, yatırım devi VanEck’e göre Bitcoin (BTC), birkaç madencinin iflas etmesi ve iyileşen makroekonomik koşulları gölgede bırakması nedeniyle baskı altında kalabilir.

  VanEck’in dijital varlıklar araştırma başkanı Matthew Sigel, 2023 görünümünde ile ilgili yaptığı açıklamada;

  “Bitcoin, kripto kışının en düşük noktasını işaret edecek olan bir madenci iflas dalgasının ortasında, ilk çeyrekte 10.000-12.000 $’ı test edecek.” dedi.

  Bu yıl, bitcoin madencileri düşüşten çok etkilenerek ciddi zararlar gerçekeleştirdi. Hatta birçok madenci şirketi iflasını açıklamak üzere. (Bknz: Madencilik Şirketi İflas)

  Madencilerin karlılığı, blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için karmaşık matematiksel bulmacaları çözmenin bir ödülü olarak kripto para birimini aldıkları göz önüne alındığında, Bitcoin’in fiyatına yakından bağlıdır. Alınan ödüller genellikle operasyonel maliyetleri finanse etmek için tasfiye edilir.

  Ve bu nedenle, fiyat bu yıl olduğu gibi %61 oranında düştüğünde, bu madencilerin zarar etmesine yol açar – zayıf madencilerin piyasadan çıkıp rezervlerini sattığı ve fiyatın daha da düşmesine neden olan bir durum. (Bknz: Madenciler Ne kadar Kazanıyor?)

  bitcoinmadencilik
  Photo by Dmitry Demidko

  Madenciler, olumsuz piyasa koşullarıyla başa çıkmak için kripto para kasalarındaki paraları tüketiyorlar. Blockchain analitik firması Glassnode tarafından izlenen veriler, madenci cüzdanlarında tutulan bakiyenin Temmuz ayından bu yana 25.000 BTC’nin (444 milyon $) üzerinde düşüş göstererek 14 ayın en düşük seviyesi olan 1.818 milyon BTC’ye ulaştığını gösteriyor.

  Madencilikle uğraşan çoğu şirket nakit akıttığı için bu eğilim devam edebilir.

  “MVIS Küresel Dijital Varlıklar Madenciliği Endeksi medyan piyasa değeri şu anda yalnızca 180 milyon dolar, neredeyse tüm bileşenler nakit yakıyor ve defter değerinin çok altında işlem görüyor. Son zamanlarda artan elektrik fiyatları ve düşük Bitcoin fiyatları göz önüne alındığında, Bitcoin madenciliği büyük ölçüde kârsız olduğundan, birçok madenciyi tahmin ediyoruz. yeniden yapılandıracak veya birleştirecek,” diye yazdı Sigel.

  12.000 $’a düşüş, Kasım 2021’de kaydedilen 69.000 $’lık rekor seviyeden %82 ​​düşüş anlamına gelir. Önceki iki ayı piyasası, o zamanki rekor seviyelerinden yaklaşık %85 ​​düşüşle birçok yatırımcının karını eritti.

  Sigel, bitcoin’in 2023’ün ikinci yarısında 30.000 dolara geri dönmesini bekliyor.

  Sigel, “Düşük enflasyon, hafifleyen enerji endişeleri, Ukrayna’da olası bir ateşkes ve M2 arzındaki geri dönüş, yeni bir boğa piyasasının başlamasına güç verecek” dedi ve petrol ihraç eden bir ülkenin kripto para birimine yatırım yapacağını sözlerine ekledi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler