Diğer
  Ana SayfaHaberABD'nin En Büyük Bitcoin Madencilik Şirketi İflasa Yakın!

  ABD’nin En Büyük Bitcoin Madencilik Şirketi İflasa Yakın!

  -

  Kasım ayında Bitcoin için çalkantılı bir ayın ardından, birkaç gösterge BTC fiyatının Aralık ayında ve yakın kısa vadede büyük bir düşüş trendi görebileceğini gösteriyor. Buna yol açan temel faktör, azalan madencilik faaliyetleri ve mevcut ayı piyasasındaki kötü durumlarıdır.

  Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Artıyor!

  Bitcoin’in madencilik zorluğu, 6 Aralık’ta önemli bir düşüş yaşadı ve en son Temmuz 2021’de gerçekleştiği için son derece sıra dışı bir olaydı. Bitcoin madencilik havuzundaki verilere göre, zorluk seviyesi %7,32 artarak 766.080 blok yükseldi.

  Bitcoin madencileri, tüm kripto para piyasasını etkileyen devam eden düşüş piyasası duyarlılığının bir sonucu olarak madencilik makinelerini kapattığı görülüyor. Bu Çin’in kripto para madenciliğini yasakladığı geçen yılın Temmuz ayındaki %28’lik düşüşten bu yana görülen en düşük seviye.

  Ayrıca, zincir üstü veriler, Bitcoin hash oranının (MA30) zorluk seviyesiyle birlikte son zamanlarda azalmaya başladığını gösteriyor.

  Bitcoin Madencilik Sektörü Tehlikede

  ABD’de halka açık en büyük Bitcoin madenciliği işletmesi olan Core Scientific Inc., yılın ilk dokuz ayında 1,7 milyar dolar zarar bildirdi. Firma ayrıca Ekim ayında, toplamı 1 milyar doları aşan borcunu ödemek için daha fazla sermaye elde edemezse iflas ilan etmek zorunda kalabileceğine dair bir uyarı yayınladı. Üçüncü çeyrekte 434 milyon dolar zarar etti.

  Şirketin hisselerinin değeri bu yıl yaklaşık %99 azalarak sadece 16 sente (0,16 $) düştü. Başka bir madencilik şirketi olan Stronghold Digtal Mining (SDGI), NASDAQ listeden çıkarma krizi haberleriyle %-25,4’ün üzerinde değer kaybetti.

  Kripto analistler ve uzmanlar, en iyi madencilik birimlerinden biri faaliyetlerini askıya aldığında ve iflas davası açtığında bir domino etkisi olacağını tahmin ediyor.

  Azalan hashrate, madencilik zorluğu ve ayakta kalmaya çalışan madencilik şirketleri ile birleştiğinde, Bitcoin için gelecek bulanık görünüyor ve fiyat kısa vadede daha da düşebilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Crypto Vira
  Crypto Vira
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler