Bitcoin BTC

Ünlü Milyarder Hala Bitcoin Yerine Muzu Tercih Ediyor

Muz yemek Bitcoin transferinden daha kolay!
Muz yemek Bitcoin transferinden daha kolay!

Amerikalı girişimci Mark Cuban, son tweetinde Bitcoin (BTC) ve muz hakkındaki tartışmayı yeniden canlandırdı.

Reklam
binance

Cuban, Andreas Antonopoulos’un muzları blockchain üzerinden izleme önerisine cevap verirken, şaka yollu bir şekilde burada HODLer olmayacağını söyledi.

Reklam

Anthony Pompliano ile Nisan ayında yapılan bir röportajda, Bitcoin şüphecisi, muz ticaretinin dünyanın en büyük kripto para biriminin alınıp satılmasından daha kolay olduğunu söyledi. Bu ayın başlarında Cuban, Bitcoin’in bir değer deposu olarak hareket edebileceğini kabul etti, ancak mevcut finansal sistemi değiştirme şansından oldukça şüpheliydi.

En son tweetinde, Dallas Mavericks sahibi Bitcoin’in yavaş işlem hızından bahsetti (transfer 30 dakikadan fazla sürebilir) ve bir muz yemenin sadece bir dakika süreceğini belirtti. Bildiğiniz gibi, Cuban’ın basketbol takımı Ağustos 2019’da BTC’yi kabul etmeye başladı, ancak toplamda sadece beş ödeme almayı başardı.

Cuban’ın Bitcoin ile ilgili temel sorunu, halk için temyiz eksikliğidir. Bu nedenle, bir zamanlar komşularını BTC almaya ikna etmeye kripto para savunucularını çağırdı. Kripto para birimi endüstrisi henüz Bitcoin’i ana akım haline getirecek bir kullanım durumu ortaya koymadı. Cuban’ın ilgisini çeken podcast’te Antonopoulos, sağlam para ve yönetişimin iki ana katil uygulama olduğunu savunuyor, ancak parayı doğru yapmadan yeni uygulamalar (blok zincirinde muz dahil) oluşturmak imkansız.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.