Twitter CEO’sunun Bitcoin Cüzdanı Hamlesi!

jack dorsey

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan Square şirketi geçtiğimiz aylarda Bitcoin’e 170 milyon dolar yatırım yapmıştı. Bu sefer ise Square Bitcoin cüzdanı üreteceğini duyurdu.

Fiziksel Bir Bitcoin Cüzdanı!

Twitter CEO'su Jack Dorsey Bitcoin İçin Cüzdan Geliştirecek
Twitter CEO’su Jack Dorsey Bitcoin İçin Cüzdan Geliştirecek

Geçtiğimiz haftalarda Twitter CEO’su aynı zamanda Square şirketinin kurucusu Jack Dorsey, Square’in Bitcoin cüzdanı ile ilgili adımlar atabileceği yönünde bir kaç haber duyurmuştu. Bunun ardından bu gün Square şirketi yetkililerinden olan Jesse Dorogusker Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin saklamayı daha yaygın bir hale getirecek donanım cüzdanı yapmaya hazırlandıklarını belirtti. Şu an bu konu ile ilgili net bir açıklama ve herhangi bir ayrıntı ise bulunmuyor.

Bu İlk Adımları Değil!

Elon Musk Twitter CEO'su İle Bir Araya Gelecek
Elon Musk Twitter CEO’su İle Bir Araya Gelecek

Bu Twitter CEO’sun Bitcoin ile ilgili attığı ilk adım değil. Square şirketinin Cash uygulaması mevcut. Bu uygulama üzerinden Bitcoin alım satımı da yapılabiliyor. Twitter hesabının açıklama kısmında Bitcoin etiketi yer alan Jack Dorsey her fırsatta Bitcoin destekçisi olduğunu dile getiriyor. 21 Temmuz günü gerçekleşecek bir Bitcoin etkinliğinde ise Jack Dorsey ve Tesla CEO’su Elon Musk bir araya gelecek. Önemli bir gelişmelerin olabileceği etkinlik kripto para takipçilerini heyecanlandırıyor. Bu iki kripto paralar ile ilgili isimin tartışmasında neler konuşulacağı ise merak konusu.

“Çevrimiçi Hırsızlığa Karşı” Önlem!

Square yetkililerinden gelen açıklamaya göre yapılan bu hamlenin sebebi çevrimiçi hırsızlığın önüne geçebilmek. Ülkemizde ve birçok ülkede gördüğümüz kripto para dolandırıcılığı haberleri gün geçtikçe ve kripto paralar popüler hale gelmeye başladıkça çoğalıyor.

İşte bunların önüne geçebilmek adına fiziksel bir Bitcoin cüzdanı yapılmasının ve bu sayede “Çevrimiçi hırsızlığa karşı” bir önlem almış olmanın kullanıcılar için çok daha uygun olabileceğini düşündüklerini belirtti. Kripto para kullanıcılarının şimdiden ilgisini çeken bu hamle önümüzde ki günlerde daha fazla detay ile gündeme gelecek gibi duruyor. Birçok insan Bitcoin fiziksel cüzdanlarının çok daha kullanışlı ve güvenli olduğunu savunuyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook