TRX, XRP ve Cardano (ADA) Fiyat Analizi!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Sevgili Coinotag Okuyucuları bu yazımızda sizlere TRX, XRP ve ADA coinin fiyat analizini paylaşacağız. Kripto Para piyasası son dönemde volatil hareketlerine devam ediyor. Bitcoin yazı sırasında 33160 dolar seviyesinden işlem görüyordu ve gün içerisinde %4.5 düştü. Bitcoin ile birlikte birçok coin düşüş yaşadı ve önemli destek seviyelerine geriledi. Hadi gelin yazımızda önemli seviyelerinde olan TRX, XRP, ADA coinin analizine bakalım.

TRX Fiyat Analizi

TRX coin

Öncelikle uzak çekimde baktığımızda; TRX’in, B direnç bölgesini defalarca kırmaya çalışıp başarısız olduğunu görüyoruz. Bunun akıbetinde A destek bölgemize sarkma gerçekleşmiş olup, anlık olarak bu bölgenin hemen üzerinde bulunmakta.

Tepkilerden de anlayacağımız üzere, A bölgesi güçlü bir destek bölgesi diyebiliriz. Fiyat buradan aşağı inmekte zorlanacaktır. Bölgenin kırılımı, aşağısında bulunan destek seviyelerinin testini sağlayabilir ancak kırılım gerçekleşmezse -piyasa durumuyla entegre şekilde- tekrar B direnç bölgesini denemek isteyebilir.

trx coin

Yakın çekimde incelediğimizde ise, fiyatın A destek bölgesi ile EMA 50 hareketli ortalamanın (sarı çizgi) arasında sıkıştığını görüyoruz. EMA 50 seviyesinin kırılması, fiyatın güçlenmesini sağlayabilir. Ancak EMA 200 hareketli ortalaması da (beyaz çizgi) fiyata zorluk çıkartacaktır. Bu ortalamanın B bölgesine denk gelmesiyle, buranın aşılımı zor olacak diyebiliriz.

XRP Fiyat Analizi

İhtimal 1’deki yolu izlememiz için D.O yani günlük ve W.O (Haftalık açılış alanı) üzeri mumlar kapanması ve bu alanda kalıcılıkları sağlamamız ile ilk öncelikle üzerimizdeki kırmızı kutuya ziyaretimiz ve daha sonrasında W.O’ya bir ziyaretimiz olabilir. Bu alanlarda sağlanan kalıcılıklar ile bir üstümüzdeki kırmızı direnç alanları takip edilmelidir. ve en doğru kar alma noktasının bu alanlar olduğu bilinmelidir.

xrp coin

Eğer ki fiyatımız 2.ihtimali seyredecekse hemen altında bulunan iki beyaz fiyat önemli. Bu alanlar muhtemel tepki ve destek alanlarımız. Bu alanda kalıcılık sağlanması halinde bir alt fiyata ziyaret ilk etapta iptal olur. fakat yeterli alıcının 2 beyaz fiyattan bulunamaması bizi bir alt beyaza götürecektir.

ADA Coin Fiyat Analizi

1.İhtimalin söz konusu olması için fiyatın öncelikli kapanışlarını üzerinde bulunan beyaz fiyat üzerinde yapıp bir basamak üzerindeki DO – WO alanlarını kazanmalı. Bu hareket sonrasında bir üst basamaklar söz konusu olur ve bahsettiğimiz alandaki kapanışlar bizi önümüzdeki direnç alanlarına ziyaret ettirebilir. Unutulmamalıdır ki direnç alanları kar alımı için en uygun alanlardır.

coinotag

Fakat yukarda belirttiğimiz senaryonun iptali masaya 2.ihtimali getirecektir bunun için fiyatımızın , beyaz fiyat alan altı kapanışlar yaparak altımızdaki kırmızı alan içerisi alandan alıcı bulup tepkiyi almasını bekleriz. Bu kırmızı alanın kaybedilmemesi ve yapılan kapanışlar bu alanda olması bizi tekrar bir üst dirençlere ziyarete çıkarabilir.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook